Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadach - Siemianowice Śląskie 2016

MSl JM 2016 01W miniony weekend 18-19 czerwca 2016 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych. Nie obyło się bez niespodzianek, a turniej potwierdził, że młodsze zawodniczki i zawodnicy z powodzeniem i bez kompleksów rywalizują ze starszymi i bardziej utytułowanymi.

W sobotnim turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Damian Michalak (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej Roberta Szajthauera (TS Górnik Radlin). Medale brązowe zdobyli Sebastian Śmieja (TS Górnik Radlin) i Patryk Adamczyk (MDK nr 1 Bytom).

W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna TS Górnik Radlin (Robert Szajthauer, Sebastian Śmieja, Bartłomiej Musiolik, Kamil Huwer) tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie Piasta Gliwice (Damian Michalak, Jan Turek, Michał Bar, Piotr Smęt), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna RMKS Rybnik (Maciej Białas, Jarosław Fajkis, Marcin Tumas, Tomasz Wąsiewicz).

W niedzielnym pełnym niespodzianek turnieju szpadzistek po złoty medal i tytuł mistrzowski sięgnęła Julia Gwóźdź (BTS Bytom), medal srebrny wywalczyła Anna Musiał (Pałac Młodzieży Katowice), a medale brązowe wywalczyły Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik) i Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

W turnieju drużynowym walka o medale była wyrównana i bardzo zacięta. W meczu o złoty medal, drużyna BTS Bytom (Julia Gwóźdź, Patrycja Ziętek, Oliwia Włoczka, Paulina Sadowska) pokonała 45:44 drużynę UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Barbara Brych, Aleksandra Pernach, Zuzanna Pamuła) i wywalczyła tytuł mistrzowski. W takim samym stosunku zakończył się mecz o trzecie miejsce na podium, gdzie drużyna DOSiR Sokolnia Chorzów (Katarzyna Knapik, Agata Knapik, Paulina Śliwińska) pokonując drużynę RMKS Rybnik (Beata Pękała, Patrycja Frystacka, Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak), wywalczyła brązowy medal.

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. Michalak Damian PIAST GLIWICE
2. Szajthauer Robert T.S. GÓRNIK RADLIN
3. Adamczyk Patryk MDK NR 1 BYTOM
3. Śmieja Sebastian T.S. GÓRNIK RADLIN
5. Białas Maciej RMKS RYBNIK
6. Włodarski Paweł UKS KOSYNIER GLIWICE
7. Huwer Kamil T.S. GÓRNIK RADLIN
8. Turek Jan PIAST GLIWICE

Szpada kobiet:

1. Gwóźdź Julia BTS BYTOM
2. Musiał Anna PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
3. Frystacka Patrycja RMKS RYBNIK
3. Pernach Aleksandra UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
5. Brych Barbara UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
6. Kyrcz Julia PIAST GLIWICE
7. Knapik Katarzyna DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW
8. Uryga Patrycja MUSZKIETER GLIWICE

Szpada mężczyzn drużynowo:

1. GÓRNIK RADLIN
2. PIAST GLIWICE
3. RMKS I RYBNIK
4. MDK NR 1 BYTOM
5. RMKS II RYBNIK

Szpada kobiet drużynowo:

1. BTS BYTOM
2. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
3. DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW
4. RMKS RYBNIK
5. PIAST GLIWICE
6. PAŁAC MŁODZIEŻY I KATOWICE
7. MUSZKIETER GLIWICE
8. PAŁAC MŁODZIEŻY II KATOWICE

 

Wyniki:

Gratulujemy!

 

Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie - Sosnowiec 2016 - wyniki

 

mp mlodzik szpada sosnowiec 2016Hala Widowiskowo - Sportowa w Sosnowcu w dniach 4-5.06.2016 r. gościła szpadzistki i szpadzistów z 44 klubów, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski młodzików. Impreza szpadowa po raz pierwszy gościła w sosnowieckiej hali i zgromadziła na starcie rekordową ilość 229 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Śląskie kluby w tych mistrzostwach wywalczyły sześć medali (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) i wszystkie zdobyły śląskie szpadzistki, które zdominowały zarówno rywalizację indywidualną jak i drużynową.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Oliwia Włoczka (Bytomskie Towarzystwo Szermiercze), która w finale pokonała Weronikę Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec) 12:9. Brązowe medale odebrały szpadzistki ze śląska Natalia Rakoczy (Pałac Młodzieży Katowice) i Karolina Staszulonek (Piast Gliwice). Finałową ósemkę uzupełniły kolejne reprezentantki śląskich klubów: Aleksandra Kuśka (UKS Trójka Radlin) na miejscu 5 oraz Beata Pękała (RMKS Rybnik) i Patrycja Ziętek (BTS Bytom) na miejscach 7 i 8.

W rywalizacji szpadzistów niestety żadnego miejsca na podium nie wywalczył reprezentant Śląska. Złoty medal i tytuł mistrzowski zdobył Bartłomiej Godlewski (WKS Kolejarz Wrocław), który w decydującej walce wygrał z Mikołajem Radoszem (SKS Grass-Hopper Kalwaria) 12:11. Trzecie miejsca zajęli Maciej Kaźmierski (MKS Gryf Mielec) i Jan Socha (PKSZERM Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu 7 rywalizację zakończył Jan Bulandra (AZS-AWF Katowice).

Natomiast w niedzielę rozegrano zawody drużynowe, w której rywalizowało 41 drużyn klubowych . W szpadzie kobiet w finałowym meczu spotkały się dwie śląskie drużyny i po niezwykle wyrównanej i emocjonującej walce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szpadzistki BTS Bytom (Oliwia Włoczka, Julia Gwóźdź, Patrycja Ziętek, Martyna Adamska) , pokonując 45:42 RMKS Rybnik (Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Alicja Klasik, Patrycja Frystacka). Brązowy medal wywalczyły szpadzistki KS Szpady Wrocław.

W rywalizacji drużynowej mężczyzn śląskim klubom również nie udało się wywalczyć medalu. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna PKSZERM I Warszawa, medal srebrny MKS Kusy I Szczecin a brązowy MKS Gryf Mielec.

 

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie - Sosnowiec 2016 - wyniki

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Olsztyn 2016

OOM 2016

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski w kategorii juniora młodszego w tym roku rozegrana została w Olsztynie.

Z imprezy tej szermierze reprezentujący kluby naszego regionu wrócili z 9 medalami i tytułami, potwierdzając, że należą do najlepszych w kraju.

Złote medale:

szpadzistka Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie),
szablistka Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec),
szpadziści RMKS Rybnik (Białas, Fajkis J., Kałuziński, Wąsiewicz),
szablistki ZKS Sosnowiec (Cieślar, Cieślar, Strejczyk, Ziomek).

Srebrny medal:

szablistka Anna Łukasik (TMS Sosnowiec).

Brązowe medale:

szpadzista Robert Szajthauer (Górnik Radlin),
szablista Piotr Sosulski (ZKS Sosnowiec),
szpadzistki Piasta Gliwice (Kawencka, Kyrcz, Majgier),
szabliści ZKS Sosnowiec (Filipek, Górski, Lipiński, Sosulski) .

Doskonała postawa całej reprezentacji śląskich klubów spowodowała, że Województwo śląskie zajęło I miejsce w szermierce w klasyfikacji województw.

Gratulujemy!

 

Mistrzostwa Śląska Młodzików w szabli 2016 - wyniki

W dniu 23 maja 2016 w Hali Sportowej „Kolejarz” w Katowicach rozegrano Mistrzostwa Śląska Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców.

W rywalizacji szablistów złoty medal i tytuł Mistrza Śląska wywalczył Szymon Hryciuk z Pałacu Młodzieży Katowice, który w finale nieznacznie pokonał Filipa Pachlę z ZKS Sosnowiec.
Brązowe medale dla Oskara Pelińskiego i Dawida Kopeć obaj ZKS Sosnowiec.

Wśród szablistek wszystkie medala przypadły zawodniczkom TMS Sosnowiec, złoty medal i tytuł Mistrzyni Śląska dla Małgorzaty Nowickiej, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Klaudię Kozieł.
Z medali brązowych cieszyły się Zuzanna Lenkiewicz i Zuzanna Porada.

Wyniki końcowe:

MSl Ml sbmChłopcy:

1. Szymon Hryciuk Pałac Młodzieży Katowice
2. Filip Pachla ZKS Sosnowiec
3. Oskar Peliński ZKS Sosnowiec
3. Dawid Kopeć ZKS Sosnowiec
5. Szczepański Kamil Pałac Młodzieży Katowice
6. Zabiegała Kacper ZKS Sosnowiec
7. Pradela Michał Kolejarz 24 Katowice
8. Nowak Adrian ZKS Sosnowiec

Startowało 23 chłopców

MSl Ml sbkDziewczyny:

1. Małgorzata Nowicka TMS Sosnowiec
2. Klaudai Kozieł TMS Sosnowiec
3. Zuzanna Porada TMS Sosnowiec
3. Zuzanna Lenkiewicz TMS Sosnowiec
5. Julia Cieślar ZKS Sosnowiec
6. Zuzanna Świerc TMS Sosnowiec
7. Emilia Myrta TMS Sosnowiec
8. Marta Zielińska Kolejarz 24 Katowice

Startowało 25 dziewcząt

 

GRATULUJEMY!!!

Mistrzostwa Polski seniorów w szpadach – Gliwice 2016

mistrzowie polski2016W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gliwicach-Sośnicy, 14-15 maja 2016 roku, najlepsze szpadzistki i szpadziści rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski seniorów.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w którym wystartowało 195 zawodniczek i zawodników, w rywalizacji szpadzistek mistrzynią została Magdalena Piekarska (AZS-AWF Warszawa), która w finale pokonała Aleksandrę Zamachowską (KKS Kraków) 15:10. Brązowe medale odebrały Małgorzata Stroka (AZS-AWF Warszawa) i Weronika Łuszcz (KS Szpada Wrocław). Finałową ósemkę uzupełniły reprezentantki naszego regionu, Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS-AWF Katowice) i Anna Mroszczak (RMKS Rybnik).

W rywalizacji szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczył Radosław Zawrotniak (AZS-AWF Kraków), który w finale 5:15 pokonał Karola Kostkę (AZS-AWF Kraków). Trzecie miejsce zajęli: Marcel Baś (Piast Gliwice) i Piotr Maciejczyk (AZS-AWF Kraków). W finałowej ósemce na miejscu siódmym rywalizację zakończył Damian Michalak (Piast Gliwice).

Natomiast niedzielną rywalizację drużynową, po niezwykle wyrównanym i emocjonującym finale, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szpadzistki AZS-AWF Katowice I (Danuta Dmowska-Andrzejuk, Stella Klimek, Magdalena Lużyńska, Martyna Swatowska), pokonując 45:44 AZS-AWF I Warszawa. Brązowy medal wywalczyły szpadzistki KS Szpady Wrocław.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS-AWF I Kraków, ale medal srebrny i brązowy wywalczyły drużyny Piasta Gliwice. Tuż za podium miejsce zajęła drużyna AZS AWF Katowice.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1.Magdalena Piekarska (AZS-AWF Warszawa)
2.Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
3.Małgorzata Stroka (AZS-AWF Warszawa)
3.Weronika Łuszcz (KS Szpada Wrocław)
5.Renata Knapik-Miazga (KKS Kraków)
6.Kamila Pytka (AZS-AWF Warszawa)
7.Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS-AWF Katowice)
8.Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)

Startowało 74 szpadzistek.

KOLEJNOŚĆ DRUŻYNOWA:

1.AZS-AWF Katowice I
2.AZS-AWF Warszawa I
3.KS Szpada Wrocław
4.Warszawianka
5.AZS-AWF Katowice II
6.Piast Gliwice
7.AZS-AWF Warszawa II
8.WLKS Kmicic Częstochowa

Startowało 11 drużyn.

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1.Radosław Zawrotniak (AZS-AWF Kraków)
2.Karol Kostka (AZS-AWF Kraków)
3.Marcel Baś (Piast Gliwice)
3.Piotr Maciejczyk (AZS-AWF Kraków)
5.Tomasz Szczepanowski (STSZERM Legia Warszawa)
6.Damian Michalak (Piast Gliwice)
7.Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław)
8.Wojciech Kolańczyk (UKS PGK REM Mróz Manieczki)

Startowało 121 szpadzistów.

KOLEJNOŚĆ DRUŻYNOWA:

1.AZS-AWF Kraków I
2.Piast Gliwice I
3.Piast Gliwice II
4.AZS-AWF Katowice
5.STSZERM Legia I Warszawa
6.AZS-AWF Wrocław
7.Warszawianka I
8.AZS-AWF Kraków II

Startowało 17 drużyn.

Gratulujemy!