Reprezentacja na Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów – Neapol 2024
W skład Reprezentacji Narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów, które rozegrane zostaną w dniach 22 – 29.02.2024 roku w Neapolu - Włochy, powołani zostali szermierze reprezentujący kluby z naszego regionu:
Kadeci:
- Oliwia Janeczek – Piast Gliwice(szpada kobiet)
- Magda Ratyna– Piast Gliwice (szpada kobiet)
- Laura Misiak – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- Amelia Siwek – TMS Zagłębie Sosnowiec (szabla kobiet)
- Seweryn Gusta – Piast Gliwice (szpada mężczyzn)
Juniorzy:
- Alicja Klasik – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- Cecylia Cieślik – AZS AWF Katowice (szpada kobiet)
- Antonina Halemba – UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (szpada kobiet)
- Gabriela Wójcik - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec (szabla kobiet)
- Zuzanna Porada – TMS Zagłębie Sosnowiec (szabla kobiet)
- Zuzanna Lenkiewicz – TMS Zagłębie Sosnowiec (szabla kobiet)
- Szymon Wojciechowski – WLKS Kmicic Częstochowa (szpada mężczyzn)
- Wojciech Rzyczniak – Piast Gliwice (szpada mężczyzn)
- Mikołaj Wesołowski – Piast Gliwice (szpada mężczyzn)
Życzymy sukcesów i udanych startów!
Medalowe podsumowanie 2023
Mistrzostwa Świata Seniorów
Złote medale
- szpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice) - drużynowo
- szpadzistka Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice) - drużynowo
Mistrzostwa Świata Juniorów
Złote medale
- szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik) - drużynowo
- szpadzistka Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) - drużynowo
Srebrny medal
- szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
Mistrzostwa Europy Seniorów
Brązowy medal
- szpadzista Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice)
Mistrzostwa Europy Młodzieżowców U23
Srebrny medal
- szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik) – drużynowo
Brązowe medale
- szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
- szablistka Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
Mistrzostwa Europy Juniorów
Złote medale
- szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik) - drużynowo
- szpadzistka Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) - drużynowo
Brązowy medal
- szpadzistka Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik)
Mistrzostwa Europy kadetów
Srebrne medale:
- szpadzista Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa)
- szpadzistka Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) – drużynowo
- szpadzistka Magda Ratyna (Piast Gliwice) – drużynowo
- szpadzistka Oliwia Janeczek (Piast Gliwice) - drużynowo
Mistrzostwa Polski seniorów
Złote medale:
- szablistka Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
- szablista Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
- szablistki Zagłębiowski Klub Szermierczy (J. Cieślar, Z. Cieślar, G. Wójcik, A. Wątor)
- szpadzistki AZS AWF Katowice (E. Trzebińska, M. Swatowska-Wenglarczyk, A. Roskosz, W. Janicka)
- szabliści AZS AWF Katowice (K. Kajor, S. Hryciuk, M. Lipiński, M. Bończak)
Srebrne medale:
- szpadzista Damian Michalak (Piast Gliwice)
- szablista Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice)
- szpadzistki RMKS Rybnik (A. Klasik, K. Zgryźniak, A. Mroszczak, L. Misiak)
- szablistki TMS Zagłębie Sosnowiec (Z. Lenkiewicz, P. Porada Z. Porada, K. Hofman)
Brązowe medale:
- szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
- szpadzistka Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice)
- szablistka Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
- szpadzista Wiktor Wałach (AZS AWF Katowice)
- szabliści Zagłębiowski Klub Szermierczy (K. Czajkowski, R. Ziarnowski, K. Kaczkowski, M. Kochan)
- szpadziści Piast Gliwice (M. Nycz, D. Michalak, Wojciech Rzyczniak, A. Staszulonek)
Mistrzostwa Polski Młodzieżowców
Złoty medal
- szablistka Zuzanna Cieślar ( Zagłębiowski Klub Szermierczy)
- szablista Szymon Hryciuk ( AZS AWF Katowice)
Srebrne medale
- szpadzistki Pałac Młodzieży Katowice (A. Knapik, K. Knapik, N. Rakoczy)
- szabliści AZS AWF Katowice (K. Kajor, S. Hryciuk, M. Lipiński, K. Kubica)
Brązowe medale
- szpadzistka Ewa Kawencka (Piast Gliwice)
- szpadzistka Katarzyna Knapik (Pałac Młodzieży Katowice)
Mistrzostwa Polski juniorów
Złote medale
- szpadzistka Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik)
- szpadzista Wiktor Wałach (AZS AWF Katowice)
- szpadzistki RMKS Rybnik (A. Klasik, K. Zgryźniak, P. Frystacka, L. Porwoł)
- szablistki TMS Zagłębie Sosnowiec (K. Hofman, Z. Lenkiewicz, P. Porada, A. Siwek)
- szpadziści WLKS Kmicic Częstochowa (Łukasz Parafiniuk, Szymon Wojciechowski, Mikołaj Puchała, Marcin Żelazny)
Srebrne medale
- szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
- szablistka Zuzanna Porada ( TMS Zagłębie Sosnowiec)
- szpadzista Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa)
- szpadzistki Piast Gliwice (E. Korkus,A. Wieczorek, M. Ratyna, W. Jędrzejec)
- szablistki Zagłębiowski Klub Szermierczy (Marta Aksamit, Kalina Kordel, Agata Sajnóg, Gabriela Wójcik)
- szpadziści Piast Gliwice (Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski)
Brązowe medale
- szablistka Zuzanna Lenkiewicz ( TMS Zagłębie Sosnowiec)
- szablista Krzysztof Kajor ( AZS AWF Katowice)
- szpadzistki AZS AWF Katowice (Agnieszka Makowska, Liliana Mozler, Anna Roskosz, Anna Tatoj)
Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych
Złote medale
- szablistka Karolina Hofman ( TMS Zagłębie Sosnowiec)
- szpadzista Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa)
- szpadzistki Piast Gliwice (Oliwia Janeczek, Weronika Kozdęba, Magda Ratyna, Wiktoria Jędrzejec)
Srebrne medale
- szpadzistka Magda Ratyna (Piast Gliwice)
- szablistka Gabriela Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
- szpadzistki RMKS Rybnik (Liliana Porwoł, Laura Misiak, Zuzanna Kauch, Paulina Żabka)
Brązowe medale
- szpadzistka Laura Misiak(RMKS Rybnik)
Mistrzostwa Polski Młodzików
Srebrne medale
- szablistka Natalia Bieńczak ( TMS Zagłębie Sosnowiec)
- szablista Tomasz Rataj (Pałac Młodzieży Katowice)
- szpadzistki Piast Gliwice (Amelia Kowalik, Kinga Smolarczyk, Hanna Szczurowska, Maria Szczurowska)
- szpadziści RMKS Rybnik (Mateusz Woźniak, Miłosz Romanik, Jakub Kolarczyk, Adam Ziętkiewicz)
Brązowe medale
- szablista Kacper Kaczmarczyk (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
- szablistów Kolejarz Pałac Młodzieży Katowice (Tomasz Rataj, Adam Ganszczyk, Krzysztof Gradoń, Antoni Jochemczyk)
Wesołych Świąt!
Niechaj nadchodzące święta będą radosne, miłe, spędzone
ciepłej atmosferze najbliższych osób a Nowy Rok 2024
przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń
i realizację wszelkich planów!
Zarząd
Śląskiego Związku Szermierczego
Więcej artykułów…
- Puchar Bytomia 2023 - komunikat
- I Puchar Polski Juniorów w szpadach - Rybnik 2023
- I Puchar Polski Juniorów Młodszych w szpadach - Radlin 2023
- Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadach - Konopiska 2023 - komunikat
- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy – Budapeszt 2023
- Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie - Radlin 2023 - komunikat
- XXIII Turniej z okazji Dnia Dziecka oraz XVI Memoriał Pawła Ratajczaka - komunkiat
- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Zachodniopomorskie 2023
- Komunikat wyjazd na OOM – Zachodniopomorskie 2023
- Rybnik Cup 2023 - komunkiat
- Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów – Płowdiw 2023
- Wesołych Świąt Wielkanocnych
- Reprezentacja na Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów – Płowdiw 2023
- Zmarł Antoni Bartecki
- Zmarł Damian Skubiszewski