Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Polski młodzików w szpadach - Częstochowa 2017

MPmlCzestochowa2017Hala Sportowa Polonia w Częstochowie w dniach 10-11.06.2017 r. gościła szpadzistki i szpadzistów, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski młodzików. Impreza szpadowa rozegrana została w ramach obchodów 20 – lecia WLKS Kmicic Częstochowa, a na starcie stanęło 213 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Śląskie kluby w tych mistrzostwach wywalczyły siedem medali (1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe), sześć zdobyły śląskie szpadzistki, które zdominowały zarówno rywalizację indywidualną jak i drużynową, a jeden wywalczył śląski szpadzista.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szpadzistek chociaż śląskie kluby do finałowej ósemki wprowadziły sześć zawodniczek, jednak złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Karolina Szymanowska (KS Warszawianka), ale kolejne miejsca na podium zajęły już szpadzistki ze Śląska, srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik), po przegranej walce finałowej jednym trafieniem 11:12. Brązowe medale odebrały Michalina Kobylnicka (Piast Gliwice) i Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice). Finałową ósemkę uzupełniły kolejne reprezentantki śląskich klubów: Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) na miejscu 5 oraz Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik) na miejscach 7 i 8.

W rywalizacji szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski zdobył Piotr Urban (MKS Gryf Mielec), który w decydującej walce wygrał z Bartoszem Kitlińskim (UKS MDK Olimp Lubin). Z brązowych medali cieszyli się, śląski szpadzista Wojciech Śmieja (Górnik Radlin) oraz Maciej Kaźmierski (MKS Gryf Mielec) i Jan Socha (PKSZERM Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu 6 rywalizację zakończył najmłodszy uczestnik tego turnieju Adam Sojka (RMKS Rybnik), a na miejscu 7 Mirosław Gońda (MDK NR 1 Bytom).

Natomiast w niedzielę rozegrano zawody drużynowe, w której rywalizowało 42 drużyn klubowych . W szpadzie kobiet w finałowym meczu spotkały się dwie śląskie drużyny, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły faworytki rywalizacji drużynowej szpadzistki RMKS Rybnik (Kinga Zgryźniak, Alicja Klasik, Patrycja Frystacka, Natalia Cieślik), pokonując drużynę Piasta Gliwice (Michalina Kobylnicka, Bernadeta Majgier, Klara Majgier, Alicja Ostrowska). Brązowy medal wywalczyły szpadzistki Muszkietera Gliwice (Emilia Korkus, Patrycja Ryś, Julia Trojanowska, Anna Wieczorek).

W rywalizacji drużynowej mężczyzn śląskim klubom nie udało się wywalczyć medalu. Najbliżej podium znalazła się drużyna szpadzistów RMKS Rybnik, zajmując miejsce 4. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna MKS Gryf I Mielec , medal srebrny UKS MDK Olimp Lubin a brązowy MKS Kusy II Szczecin .

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. SZYMANOWSKA Karolina (KSz Warszawianka)
2. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. KOBYLNICKA Michalina (Piast Gliwice)
3. WIECZOREK Anna (Muszkieter Gliwice)
5. ZGRYŹNIAK Kinga (RMKS Rybnik)
6. PIOTROWSKA Aleksandra (UKS Kazimierz Niepołomice)
7. OSADNIK Maja (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
8. FRYSTACKA Patrycja (RMKS Rybnik)

Startowało 111 szpadzistek.

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. URBAN Piotr (MKS Gryf Mielec)
2. KITLIŃSKI Bartosz (UKS MDK Olimp Lubin)
3. KAŹMIERSKI Maciej (MKS Gryf Mielec)
3. ŚMIEJA Wojciech (T.S. Górnik Radlin)
5. URBAN Paweł (MKS Gryf Mielec)
6. SOJKA Adam (RMKS Rybnik)
7. GOŃDA Mirosław (MDK Nr 1 Bytom)
8. MADURA Dawid (PTG Sokół 1893 Mielec)

Startowało 102 szpadzistów.

WYNIKI DRUŻYNOWE SZPADY KOBIET:

1. RMKS Rybnik
2. Piast Gliwice
3. Muszkieter Gliwice
4. UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie
5. Pałac Młodzieży I Katowice
6. Warszawianka I
7. MKS I Kusy Szczecin
8. UKS Start Opole

Startowały 23 drużyny.

WYNIKI DRUŻYNOWE SZPADY MĘŻCZYZN:

1. MKS Gryf Mielec
2. UKS MDK Olimp Lubin
3. MKS II Kusy Szczecin
4. RMKS I Rybnik
5. PKSzerm Warszawa
6. Piast Gliwice
7. UKS I Trójka Radlin
8. WLKS Kmicic Częstochowa

Startowało 19 drużyn.

Gratulujemy!

 MPmlCzestochowa2017 gal

Wesołych Świąt

bombka2016Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wam nadziei, własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
Wesołych świąt!

Zarząd Śląskiego Związku Szermierczego

 

Medalowe podsumowanie roku 2016

medaleMistrzostwa Europy Juniorów – Nowy Sad

Szabla kobiet
III miejsce – Karolina Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec

Mistrzostwa Europy młodzieżowców U-23 – Płowdiw

Szpada kobiet
III miejsce - Martyna Swatowska - AZS AWF Katowice

Szpada mężczyzn
III miejsce Mateusz Antkiewicz – AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski 2016

Mistrzostwa Polski seniorów

Szabla mężczyzn
I miejsce Adam Skrodzki AZS AWF Katowice
III miejsce Piotr Koniusz MKS Fortis Sosnowiec

Drużynowo
I miejsce AZS AWF Katowice

Szabla kobiet
III miejsce Marta Puda TMS Sosnowiec

Drużynowo
III miejsce ZKS Sosnowiec

Szpada mężczyzn
III miejsce Marcel Baś Piast Gliwice

Drużynowo
II miejsce Piast I Gliwice
III miejsce Piast II Gliwice

Szpada kobiet
Drużynowo
I miejsce AZS AWF I Katowice

Mistrzostwa Polski młodzieżowców

Szabla mężczyzn
III miejsce Michał Kochan ZKS Sosnowiec

Drużynowo
III miejsce AZS AWF Katowice

Szabla kobiet
I miejsce Angelika Wątor ZKS Sosnowiec
II miejsce Karolina Cieślar ZKS Sosnowiec
III miejsce Karolina Walczak ZKS Sosnowiec

Drużynowo
II miejsce ZKS Sosnowiec

Szpada mężczyzn
I miejsce Mateusz Antkiewicz AZS AWF Katowice
III miejsce Jan Wenglarczyk AZS AWF Katowice

Drużynowo
I miejsce AZS AWF Katowice
II miejsce Górnik Radlin

Szpada kobiet
III miejsce Martyna Swatowska AZS AWF Katowice

Drużynowo
II miejsce AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski juniorów

Szabla kobiet
II miejsce Karolina Cieślar ZKS Sosnowiec

Drużynowo
I miejsce ZKS Sosnowiec

Szabla mężczyzn
III miejsce Krzysztof Kaczkowski ZKS Sosnowiec

Szpada mężczyzn
II miejsce Bartosz Staszulonek Piast Gliwice
III miejsce Daniel Marcol TS Górnik Radlin
III miejsce Patryk Szlama Piast Gliwice

Drużynowo
I miejsce Piast I Gliwice
III miejsce Górnik I Radlin

Szpada kobiet
I miejsce Anna Mroszczak RMKS Rybnik
III miejsce Agata Knapik DOSiR Sokolnia Chorzów
III miejsce Karolina Mazanek Muszkieter Gliwice

Drużynowo
II miejsce Muszkieter Gliwice

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych (OOM)

Szabla kobiet
I miejsce Zuzanna Cieślar ZKS Sosnowiec
II miejsce Anna Łukasik TMS Sosnowiec

Drużynowo
I miejsce ZKS Sosnowiec

Szabla mężczyzn
III miejsce Piotr Sosulski ZKS Sosnowiec

Drużynowo
III miejsce ZKS Sosnowiec

Szpada mężczyzn
III miejsce Robert Szajthauer TS Górnik Radlin

Drużynowo
I miejsce RMKS Rybnik

Szpada kobiet
I miejsce Barbara Brych UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie

Drużynowo
III miejsce Piast Gliwice

Mistrzostwa Polski młodzików

Szabla Dziewcząt
II miejsce Julia Cieślar ZKS Sosnowiec

Drużynowo
I miejsce TMS I Sosnowiec
III miejsce TMS II Sosnowiec

Szabla chłopców
I miejsce Szymon Hryciuk Pałac Młodzieży Katowice

Drużynowo
I miejsce ZKS Sosnowiec
II miejsce Pałac Młodzieży Katowice

Szpada dziewcząt
I miejsce Oliwia Włoczka BTS Bytom
III miejsce Natalia Rakoczy Pałac Młodzieży Katowice
III miejsce Karolina Staszulonek Piast Gliwice

Drużynowo
I miejsce BTS Bytom
II miejsce RMKS Rybnik

 

GRATULUJEMY

Puchar Polski seniorów w szpadach Radlin 2016 wyniki

W dniach 26-27 listopada w Radlinie szpadzistki i szpadziści – seniorzy, rywalizując w Pucharze Polski rozpoczęli nowy sezon startowy. W turnieju wystartowało 192 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz reprezentanci Ukrainy, Słowacji, Austrii i Wenezueli.

W sobotnim turnieju szpadzistów, w którym wystartowało zawodników, zwyciężył Anatolii Herey (Ukraina) pokonując w finałowej walce 15:9 Romera Asuajewa (Wenezuela). Kolejne miejsca na podium zajęli Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław) oraz Karol Kostka (AZS AWF Kraków).

W niedzielnym turnieju szpadzistek na najwyższym stopniu podium stanęła Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław), która w finale pokonała 15:11 Magdalenę Piekarską (AZS AWF Waeszawa). Trzecie miejsca zajęły Blanka Błach (AZS AWF Wrocław) i Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa). Na miejscu piątym i siódmym rywalizację ukończyły reprezentantki śląskich klubów - Martyna Swatowska (AZS AWF Katowice) i Dominika Mosler-Plura (TS Górnik Radlin).

WYNIKI:

Szpadziści:

1. Anatolii Herey (Ukraina)
2. Romer Asuajew (Wenezuela)
3. Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław)
3. Karol Kostka (AZS AWF Kraków)
5. Seweryn Brzozowski (STSZERM Legia Warszawa)
6. Ruben Limardo (Wenezuela)
7. Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki)
8. Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław)

Startowało 113 szpadzistów.

Szpadzistki:

1. Rutz Barbara (KS Szpada Wrocław)
2. Piekarska Magdalena (AZS AWF Warszawa)
3. Błach Blanka (AZS AWF Wrocław)
3. Pytka Kamila (AZS AWF Warszawa)
5. Swatowska Martyna (AZS AWF Katowice)
6. Zamachowska Aleksandra (TS Wisła Kraków)
7. Mosler – Plura Dominika (TS Górnik Radlin)
8. Martinez Maria Gabriela (Wenezuela)

Startowało 79 szpadzistek.

Galeria

Szablowa Barbórka - Katowice 2016

barborka katowice2016W katowickiej Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w sobotę 26 listopada, rozegrano Puchar Europy Młodzieżowców U-23 oraz Puchar Polski seniorów w szabli kobiet i mężczyzn.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Małgorzata Kozaczuk (AZS-AWF Warszawa) pokonując w walce finałowej 15:11 Bognę Jóźwiak (OŚ AZS Poznań). Na miejscach trzecich na podium stanęły Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań) i Martyna Komisarczyk (AZS-AWF Warszawa). Miejsca piąte i ósme zajęły zawodniczki reprezentujące kluby naszego regionu Marta Puda (TMS Sosnowiec) i Karolina Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Natomiast w szabli mężczyzn, po emocjonującej walce pokonując 15:13 Jose Quintero (Wenezuela), zwyciężył Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań). Na miejscu trzecim podium uzupełnili Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i Karol Lademann (AZS-AWF Warszawa). Na miejscu ósmym rywalizację zakończył Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec).

WYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI KOBIET:

1. Małgorzata Kozaczuk (AZS-AWF Warszawa)
2. Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań)
3. Martyna Komisarczyk (AZS-AWF Warszawa)
3. Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
5. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
6. Matylda Ostojska (AZS-AWF Warszawa)
7. Sylwia Matuszak (KKSZ Konin)
8.Karolina Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

Startowały 34 szablistki.

WYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI MĘŻCZYZN:

1. Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań)
2. Jose Quintero (Wenezuela)
3. Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Karol Lademann (AZS-AWF Warszawa)
5. Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa)
6. Adrian Stanisławski (KKSZ Konin)
7. Mateusz Godlewski (KKSZ Konin)
8. Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec)

Startowało 55 szablistów.

Gratulujemy!

Gal barb kat2016