95lat

Puchar Polski Juniorów w szpadzie Gliwice 2016 - wyniki

W sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach w dniach 22-23 października 2016 roku odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski Juniorów w szpadach, w którym wystartowało 188 zawodniczek i zawodników.

Sobotnia rywalizacja szpadzistów, zakończyła się zwycięstwem Bartłomieja Zbierady (PKSzerm Warszawa), który w walce finałowej pokonał Jerzego Nawrockiego (KS Szpada Wrocław). Miejsca trzecie zajęli Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław) oraz Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec). W finałowej ósemce, na miejscu 7 rywalizację zakończył przedstawiciel naszego regionu Damian Michalak z Piasta Gliwice.

Natomiast niedzielną rywalizację szpadzistek wygrała Anna Mroszczak (KS Szpada Wrocław). W finale Wrocławianka pokonała 15:13 Barbarę Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Na najniższym stopniu podium stanęły Weronika Janicka (MKS Kusy Szczecin) oraz Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice). Finałową ósemkę uzupełniły na miejscach 6 i 7 kolejne reprezentantki naszego regionu Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Agata Knapik (DOSIR Sokolnia Chorzów).