Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Medalowe podsumowanie roku 2018

medaleMistrzostwa Europy seniorów – Nowy Sad

2 miejsce – Marta Puda (TMS Zagłębie Sosnowiec)

Mistrzostwa Europy młodzieżowców – Erywań

3 miejsce - Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) – w drużynie

Mistrzostwa Europy kadetów – Soczi

3 miejsce - Karolina Staczulonek (Piast Gliwice) – indywidualnie

Mistrzostwa Polski seniorów – Kraków, Warszawa

2 miejsce – Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)

2 miejsce – Mateusz Nycz (Piast Gliwice)

3 miejsce – Marta Puda (TMS Zagłębie Sosnowiec)

3 miejsce – Marcel Baś (Piast Gliwice)

3 miejsce – Marcin Koniusz (Fortis Sosnowiec)

Drużynowo:

1 miejsce – Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec - szablistki

3 miejsce – AZS AWF Katowice – szpadzistki

3 miejsce - Piast Gliwice - szpadziści

3 miejsce – AZS AWF Katowice - szabliści

Mistrzostwa Polski młodzieżowców - Oborniki Śląskie, Warszawa

1 miejsce – Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) - szabla

2 miejsce – Julia Dobińska (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) - szabla

3 miejsce - Daniel Niestrój (Piast Gliwice) - szpada

Drużynowo:

2 miejsce - ZKS Sosnowiec - szablistki

2 miejsce - Piast Gliwwice -szpadziści

3 miejsce - AZS AWF Katowice – szpadzistki

3 miejsce - ZKS Sosnowiec - szabliści

Mistrzostwa Polski Juniorów – Piekary Śląskie, Warszawa

1 miejsce - Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) - szpada

1 miejsce - Damian Michalak (Piast Gliwice) - szpada

3 miejsce - Marcin Tumas (RMKS Rybnik) – szpada

1 miejsce - Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec) – szablistka

3 miejsce - Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice) - szablista

Drużynowo:

2 miejsce - Piast Gliwice - szpadziści

1 miejsce - Piast Gliwice – szpadziści

3 miejsce - ZKS Sosnowiec - szablistki

Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych (OOM) - Konin

1 miejsce - Alicja Klasik (RMKS Rybnik) ) - szpada

2 miejsce - Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) ) – szpada

2 miejsce - Kamil Huwer (RMKS Rybnik) ) - szpada

3 miejsce - Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec)

Drużynowo:

1 miejsce - RMKS Rybnik- szpadzistki

2 miejsce - Muszkieter Gliwice - szpadzistki

2 miejsce - TMS I Sosnowiec - szablistki

3 miejsce - Piast Gliwice - szpadzistki

3 miejsce - RMKS I Rybnik - szpadziści

Mistrzostwa Polski Młodzików – Katowice, Sosnowiec

1 miejsce - Alicja Klasik (RMKS Rybnik) ) - szpada

1 miejsce - Krzysztof Bezuch (RMKS Rybnik) ) - szpada

1 miejsce - Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) - szabla

2 miejsce - Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) - szpada

2 miejsce - Marcin Żelazny (WLK Kmicic Częstochowa) - szpada

2 miejsce - Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec) - szabla

3 miejsce - Emilia Jaroszek (Pałac Młodzieży Katowice) - szpada

3 miejsce - Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) - szpada

3 miejsce - Paulina Porada (TMS Sosnowiec) - szabla

3 miejsce - Emilia Habryn (TMS Sosnowiec) - szabla

Drużynowo:

1 miejsce - UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie - szpadzistki

1 miejsce - TMS I Sosnowie - szablistki

2 miejsce - RMKS Rybnik – szpadzistki

2 miejsce - Piast Gliwice – szpadziści

2 miejsce - ZKS I Sosnowiec - szablistki

Szablowa Barbórka - Sosnowiec 2018

Szablowa Barbórka 2018W sobotę 24 listopada w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu, rozegrano Puchar Polski seniorów oraz Puchar Europy Młodzieżowców U-23 w szabli kobiet i mężczyzn.

Rywalizację kobiet zdominowały zawodniczki sosnowieckich klubów. Zwyciężyła Marta Puda (TMS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:13 Karolinę Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec). Na miejscach trzecich na podium stanęły kolejne zawodniczki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec - Zuzanna Cieślar i Angelika Wątor.

Natomiast w szabli mężczyzn, zwyciężył Mateusza Godlewskiego (KKSz Konin) pokonując w walce finałowej 15:8 Cezarego Białeckiego (MUKS Viktor Warszawa). Na miejscu trzecim podium uzupełnili Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań) i Jakub Broniszewski (MUKS Viktor Warszawa).

W finałowej ósemce znalazło się trzech reprezentantów naszego regionu: na miejscu piątym Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice) , na miejscu szóstym Bartosz Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec) i Michał Kochan (Zagłębiowski Klub Szermierczy) na miejscu ósmym.

PodiumWYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI KOBIET:

1. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
2. Karolina Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
3. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
5. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
6. Katarzyna Kędziora (KKSz Konin)
7. Martyna Komisarczyk (KS Karabela)
8. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)

Startowały 34 szablistki.

podiumWYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI MĘŻCZYZN:

1. Mateusz Godlewski (KKSZ Konin)
2. Cezary Białecki (MUKS Viktor Warszawa)
3. Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań)
3. Jakub Broniszewski (MUKS Viktor Warszawa)
5. Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice)
6. Bartosz Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec)
7. Piotr Szczepanik (MUKS Viktor Warszawa)
8. Michał Kochan (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

Startowało 35 szablistów.

Gratulujemy!

 

GALERIA

Galeria

Puchar Polski w szpadzie Rybnik 2018 - wyniki

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 3-4 listopada była areną zmagań ostatniego w tym sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 206 zawodniczek i zawodników z Polski, Wenezueli, Japoni i Słowacji. Zarówno sobotni turniej szpadzistów jak i niedzielny szpadzistek był pełen niespodzianek.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył szpadzista z naszego regionu Damian Michalak z Piasta Gliwice pokonując w walce finałowej 15:11 Wojciecha Ćwiękę KSz Warszawianka. Na trzecich miejscach podium stanęli, kolejny reprezentant śląskiego klubu Jan Bulandra AZS AWF Katowice oraz Michał Rachwalik UKS Start Opole.

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Wenezuelka Betyumil Posada pokonując po bardzo emocjonującej walce finałowej, w dodatkowym czasie 15:11 reprezentantkę naszego regionu Alicję Klasik (RMKS Rybnik). Na najniższym stopniu podium stanęły: kolejna reprezentantka śląskiego klubu Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) oraz Japonka Erika Takashi. W finałowej ósemce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki ze Śląska: na miejscu szóstym exeqvo z Japonką Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik) oraz na miejscu ósmym Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. MICHALAK Damian (Piast Gliwice)
2. ĆWIĘKA Wojciech (KSz Warszawianka)
3. BULANDRA Jan (AZS AWF Katowice)
3. RACHWALIK Michał (UKS Start Opole)
5. KOLAŃCZYK Wojciech (KS Szpada Wrocław)
6. KITLIŃSKI Bartosz (UKS Olimp Lubin)
7. SOCHA Jan (PKSzerm Warszawa)
8. PIEKARZ Michał (SKS Zerwikaptur Kraków)

Startowało: 105 szpadzistów.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. POSADA Betyumil (Wenezuela)
2. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
3. TAKASHI Erika (Japonia)
5. PAWŁOWSKA Dominika (SKS Flesz Świdnica)
6. FRYSTACKA Patrycja (RMKS Rybnik)
6. NARITA Ruka (Japonia)
8. WIECZOREK Anna (Muszkieter Gliwice)

Startowało: 101 szpadzistek.

GRATULUJEMY !!!

Puchar Polski Juniorów w szablach Sosnowiec 2018 - wyniki

III Puchar Polski Juniorów w szabli17 listopada 2018 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu rozegrano trzeci w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szablach, w którym wystartowało 99 zawodniczek i zawodników z Polsk, Czechi i Wenezueli.

W zmaganiach szablistek zwyciężyła Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok) pokonując po zaciętej i wyrównanej walce finałowej Julię Cieślar (ZKS Sosnowiec), trzecie miejsca zajęły Natalia Nowinowska (KKSz Konin) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosowiec). W finałowej ósemce na 5 miejscu rywalizację ukończyła Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec).

Natomiast rywalizację szablistów zdominowali zawodnicy MUKS Victor Warszawa – zwyciężył Jakub Broniszewski, w finale pokonując Cezarego Białeckiego. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Szczepanik i Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu 7 i 8 rywalizację ukończyli reprezentanci naszego regionu Marcin Lipiński i Piotr Sosulski (obaj Zagłębiowski Klub Szermierczy).

III Puchar Polski Juniorów w szabli - podium kobietyWYNIKI SZABLI KOBIET:

1. KURZYNA Urszula (UKS 13 Białystok)
2. CIEŚLAR Julia (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. NOWINOWSKA Natalia (KKSz Konin)
3. LENKIEWICZ Zuzanna (TMS Sosnowiec)
5. CIEŚLAR Zuzanna (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. OKINE Marta (AZS AWF Warszawa)
7. BARTOSZ Roksana (Dragon Łódź)
8. MARCINIAK Agata (O.Ś. AZS Poznań)

Startowało 37 szablistek.

III Puchar Polski Juniorów w szabli - mężczyźniWYNIKI SZABLI MĘŻCZYZN:

1. BRONISZEWSKI Jakub (MUKS Victor Warszawa)
2. BIAŁECKI Cezary (MUKS Victor Warszawa)
3. SZCZEPANIK Piotr (MUKS Victor Warszawa)
3. NOWAK Franciszek (AZS AWF Warszawa)
5. STASIAK Olaf (KKSz Konin)
6. PŁUSA Dominik (KKSz Konin)
7. LIPIŃSKI Marcin (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
8. SOSULSKI Piotr (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

Startowało 62 szablistów.

GRATULUJEMY !!!

Puchar Polski Juniorów w szpadzie - Gliwice 2018 - wyniki

PPJ szpada Gliwice2018 01W sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach w dniach 20-21 października 2018 roku odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski Juniorów w szpadach, w którym wystartowało 195 zawodniczek i zawodników.

Sobotnia rywalizacja szpadzistów zakończyła się zwycięstwem Damiana Michalaka (Piast Gliwice), który w walce finałowej pokonał 15:13 Wojciecha Kolańczyka (KS Szpada Wrocław). Miejsca trzecie zajęli Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) oraz Wiktor Szkop (MKS Kusy Szczecin). W finałowej ósemce, na miejscu 8 rywalizację zakończył drugi przedstawiciel naszego regionu Robert Buśko (AZS AWF Katowice).

Natomiast niedzielna rywalizacja szpadzistek przebiegała pod dyktando reprezentantek śląskich klubów. Wygrała Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, która w finale po bardzo wyrównanej walce pokonała 15:14 Alicję Klasik (RMKS Rybnik). Na najniższym stopniu podium stanęły Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław) oraz Ewa Kawencka (Piast Gliwice). Finałową ósemkę uzupełniły na miejscach 7 i 8 kolejne reprezentantki naszego regionu Katarzyna Knapik (DOSIR Sokolnia Chorzów) i Oliwia Włoczka (AZS AWF Katowice).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. MICHALAK Damian (Piast Gliwice)
2. KOLAŃCZYK Wojciech (KS Szpada Wrocław)
3. LUBIENIECKI Wojciech (PTG Sokół 1893 Mielec)
3. SZKOP Wiktor (MKS Kusy Szczecin)
5. KAŁUZIŃCKI Tomasz (MDK OlimpLubin)
6. RACHWALIK Michał (UKS Start Opole)
7. KOŁPA Piotr (UKS Start Opole)
8. BUŚKO Robert (AZS AWF Katowice)

Startowało 102 szpadzistów.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
2. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. JANELLI Zofia (KS Szpada Wrocław)
3. KAWENCKA Ewa (Piast Gliwice)
5. PAWŁOWSKA Dominika (SKS Flesz Świdnica)
6. SKRZYPCZAK Wiktoria (AZS AWF Warszawa)
7. KNAPIK Katarzyna (DOSIR Sokolnia Chorzów)
8. WŁOCZKA Oliwia (AZS AWF Katowice)

Startowało 93 szpadzistek.

Gratulujemy!