90lecie

Puchar Polski w szpadzie Rybnik 2018 - wyniki

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 3-4 listopada była areną zmagań ostatniego w tym sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 206 zawodniczek i zawodników z Polski, Wenezueli, Japoni i Słowacji. Zarówno sobotni turniej szpadzistów jak i niedzielny szpadzistek był pełen niespodzianek.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył szpadzista z naszego regionu Damian Michalak z Piasta Gliwice pokonując w walce finałowej 15:11 Wojciecha Ćwiękę KSz Warszawianka. Na trzecich miejscach podium stanęli, kolejny reprezentant śląskiego klubu Jan Bulandra AZS AWF Katowice oraz Michał Rachwalik UKS Start Opole.

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Wenezuelka Betyumil Posada pokonując po bardzo emocjonującej walce finałowej, w dodatkowym czasie 15:11 reprezentantkę naszego regionu Alicję Klasik (RMKS Rybnik). Na najniższym stopniu podium stanęły: kolejna reprezentantka śląskiego klubu Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) oraz Japonka Erika Takashi. W finałowej ósemce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki ze Śląska: na miejscu szóstym exeqvo z Japonką Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik) oraz na miejscu ósmym Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. MICHALAK Damian (Piast Gliwice)
2. ĆWIĘKA Wojciech (KSz Warszawianka)
3. BULANDRA Jan (AZS AWF Katowice)
3. RACHWALIK Michał (UKS Start Opole)
5. KOLAŃCZYK Wojciech (KS Szpada Wrocław)
6. KITLIŃSKI Bartosz (UKS Olimp Lubin)
7. SOCHA Jan (PKSzerm Warszawa)
8. PIEKARZ Michał (SKS Zerwikaptur Kraków)

Startowało: 105 szpadzistów.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. POSADA Betyumil (Wenezuela)
2. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
3. TAKASHI Erika (Japonia)
5. PAWŁOWSKA Dominika (SKS Flesz Świdnica)
6. FRYSTACKA Patrycja (RMKS Rybnik)
6. NARITA Ruka (Japonia)
8. WIECZOREK Anna (Muszkieter Gliwice)

Startowało: 101 szpadzistek.

GRATULUJEMY !!!