Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

III Puchar Polski Juniorów Sosnowiec 2013

Angelika Wątor i kinga Dróżdź (TMS Sosnowiec) na podium Pucharu Polski Juniorów w Sosnowcu a Karolina Cieślar piąte miejsce.

Trzy zawodniczki TMS Sosnowiec godnie reprezentowały lub i Śląsk w Pucharze Polski Juniorów w Sosnowcu . Angelika Wątor stanęła na najwyższym podium, trzecia była Kinga Dróżdź, a piąta Karolina Cieślar.

W szabli męskiej bardzo dobrze spisał się zawodnik AZS AWF Katowice Marcin Wystel zajmując 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i trenerom.

Podsumowanie roku 2013 - wyniki w zawodach krajowych

Młodzicy

Mistrzostwa Polski – Wrocław, Warszawa

Szpada kobiet:
1. Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice)   3. Katarzyna Bielecka (AZS AWF Katowice)
3. Julia Kyrcz (Piast Gliwice) 6. Maria Gajówka (Pałac Młodzieży Katowice) 8. Katarzyna Majgier (Piast Gliwice)

Drużynowo: 2. Sokolnia Chorzów 3. Piast Gliwice

Szpada mężczyzn:
3. Sebastian Hauder  6.Szymon Grobelny (obaj UKS Trójka Radlin)

Drużynowo: 1. Piast Gliwice 2. UKS Trójka Radlin  8. UKS Trójka II Radlin

Szabla kobiet:
5. Zuzanna Cieślar  7. Anna Łukasik (obie TMS Sosnowiec)
Drużynowo:  2. TMS  Sosnowiec  7. Kolejarz 24 Katowice

Szabla mężczyzn:

Drużynowo:  1. TMS Sosnowiec

Juniorzy młodsi

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Łódź

Szpada kobiet:
1. Justyna Jagiełko  2.Adrianna Szolke (obie Pałac Młodzieży Katowice)  3. Anna Mroszczak (RMKS Rybnik) 3. Michalina Rucińska (Pałac młodzieży Katowice)

Drużynowo: 2. Pałac Młodzieży Katowice 5. Górnik Radlin 7. Pałac Młodzieży II Katowice

Szpada mężczyzn:
2. Patryk Szlama (Piast Gliwice) 3.Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice)  3. Daniel Marcol  5. Tomasz Smoleń (obaj Górnik Radlin) 8. Tomasz Kosmol (Piast Gliwice)

Drużynowo: 2. Górnik Radlin 3. Piast Gliwice 4. UKS Kosynier Gliwice 5. Piast II Gliwice

Szabla kobiet:
2. Karolina Cieślar  3. Anna Cios (obie TMS Sosnowiec)

Drużynowo: 1. TMS I Sosnowiec 5. TMS II Sosnowiec 8. Kolejarz 24 Katowice

Szabla mężczyzn:
5. Kamil Groniecki  (TMS Sosnowiec)

Drużynowo: 2. TMS Sosnowiec 7. Pałac Młodzieży Katowice

Juniorzy

Mistrzostwa Polski – Warszawa, Gliwice

Szpada kobiet:
5. Jagoda Zagała (Piast Gliwice)  7. Stella Klimek 8. Magdalena Lużyńska (obie AZS AWF Katowice)

Drużynowo: 2. Piast Gliwice 4. AZS AWF Katowice 6. Pałac Młodzieży II Katowice

Szpada mężczyzn:
1. Sebastian Majgier  2. Daniel Niestrój (obaj Piast Gliwice)   3.Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice)  5. Krzysztof Rokosz 6. Jan Wenglarczyk (obaj Muszkieter Gliwice)

Drużynowo: 2. Górnik Radlin 3. Piast Gliwice 4. AZS AWF Katowice 5. RMKS Rybnik 6. Muszkieter Gliwice

Szabla kobiet:
1. Angelika Wątor 2. Karolina Cieślar  3. Karolina Walczak  3. Pamela Warszawska  (wszystkie TMS Sosnowiec)

Drużynowo: 3. TMS I Sosnowiec  4. TMS II Sosnowiec

Szabla mężczyzn:
2. Michał Kochan  (TMS Sosnowiec) 6. Jakub Ociński (AZS AWF Katowice)

Drużynowo: 1. AZS AWF Katowice  4. TMS Sosnowiec

Młodzieżowcy

Mistrzostwa Polski młodzieżowców - Nowy Dwór Mazowiecki

Szpada kobiet:
8. Angelika Marszołek (Piast Gliwice)

Drużynowo: -

Szpada mężczyzn:

Drużynowo: 3. Piast Gliwice
Szabla kobiet:
3. Marta Puda (TMS Sosnowiec) 6. Magdalena Pasternak(AZS AWF Katowice) 8. Katarzyna Rak (TMS Sosnowiec)
Drużynowo:  3. TMS  Sosnowiec

Szabla mężczyzn:
1. Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec)    6. Piotr Koniusz 7. Bartosz koniusz (obaj AZS AWF Katowice)
Drużynowo:  3. TMS Sosnowiec 5. AZS AWF Katowice

Seniorzy

Mistrzostwa Polski - Śrem

Szpada mężczyzn:
3. Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) 5. Jan Wenglarczyk(Muszkieter Gliwice)  6. Dariusz Zieliński (Piast Gliwice)
Drużynowo: 4. Piast Gliwice 7. Piast II Gliwice  8. Górnik Radlin
Szpada kobiet:
2. Dominika Mosler  8. Karolina Mrochem (obie AZS AWF Katowice)
Drużynowo: 4 . AZS AWF I Katowice 6. AZS AWF II Katowice
Szabla mężczyzn:
1. Adam Skrodzki  2. Jakub Ociński (obaj AZS AWF Katowice) 6. Michał Kochan (TMS Sosnowiec)

Drużynowo:  2. AZS AWF Katowice 5. Fortis Sosnowiec 6. TMS Sosnowiec

Szabla kobiet:
3. Marta Puda  6. Angelika Wątor  7. Marta Wątor (wszystkie TMS Sosnowiec) 8. Magdalena Pasternak (AZS AWF Katowice)

Drużynowo:  2. TMS I Sosnowiec 5. TMS II Sosnowiec

Puchar Polski Seniorów w Szabli Kobiet i Mężczyzn Katowice 2013

Szabla ufundowana przez Pana Posła Jerzego Ziętka, w rozgrywkach kobiet pojechała na Węgry, Anna Marton reprezentantka Węgier wygrała PPS . Na drugim stopni podium stanęłą Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań), a trzecie miejsce dla zawodniczek TMS Sosnowiec Marty Pudy i Angeliki Wątor.

W szabli mążczyzn najlepszy okazał się Adrian Stanisławski (KKSZ Konin) pokonując w finale zawodnika AZS AWF Katowice Adama Skrodzkiego. Trzecie miejsce dla zawodnika TMS Sosnowiec Macieja Regulewskiego i Sebastiana Więcha (AZS AWF Warszawa).

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA POSŁA JERZEGO ZIĘTKA ZA OBJĘCIE ZAWODÓW HONOROWYM PATRONATEM.

Mistrzostwa Śląska Młodzików Częstochowa 2013

Częstochowa 22.09.2013 r.

 Wyniki Mistrzostw Śląska Młodzików

Częstochowa 2013

Szpada kobiet:

1 BRYCH Barbara UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.
2 KYRCZ Julia PIAST GLIWICE
3 KAWENCKA Ewa PIAST GLIWICE
3 PERNACH Aleksandra UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.
5 KUŚKA Patrycja T.S. GÓRNIK RADLIN
6 MUSIAŁ Anna PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
7 MICHALESKUL Julia PIAST GLIWICE
8 ŚLIWIŃSKA Paulina DOSIR SOKOLNIA CHORZÓW

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Młodzików Częstochowa 2013

Puchar Polski Juniorów Gliwice 20.10.2013 - wyniki

Wspaniale spisały się śląskie szpadzistki podczas II Pucharu Polski Juniorów zdobywając medale we wszystkich kolorach: złoto dla Jagody Zagały (Piast Gliwice), srebro dla Karoliny Mrochem (AZS AWF Katowice) i brąz dla Justyny Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice).

Pozostałe miejsca w finałowej ósemce:

 3. Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa)
5. Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
6. Natalia Krzeminska (KKS Kraków)
6. Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
8. Kinga Szarkowska (D'artagnan Warszawa)

 

Szpada męska dotrzymała kroku śląskim szpadzistkom. Złoto dla Patryka Szlamy (Piast Gliwice) oraz dwa brązowe medale dla Sebastiana Majgiera (Piast Gliwice) i Marka Zabawy (TS Górnik Radlin). Srebro dla wrocławianina Macieja Bielca.

 5. Mieszko Fraś (KKS Kraków)
6. Wacław Bartolewski (Piast Gliwice)
7. Jerzy Nawrocki (KS Szpada Wrocław)
8. Przemysław Trzepizur (RMKS Rybnik)

 

GRATULUJEMY!!!

Puchar Polski juniorów młodszych Gliwice 12-13.10.2013

SZPADA CHŁOPCÓW

Pięciu zawodników ze Śląska znalazło się w finałowej ósemce II Pucharu Polski

1. miejsce Bielec Maciej (KS Szpada Wrocław)
2. KAPAŁA Piotr (Kosynier Gliwice)
3. STASZULONEK Bartosz (Piast Gliwice)
3. Lubieniecki Wojciech (PTG Sokół Mielec)
5. CICHACZEWSKI Bartłomiej (TS Górnik Radlin)
6. NIKIEL Marcin (Piast Gliwice)
7. MICHALAK Damian (Piast Gliwice)
8. Ryszkiewicz Artur (Kusy Szczecin)

 

SZPADA DZIEWCZĄT

Śląskie szpadzistki spisały się na medal, złoty krążek zdobyła MROSZCZAK Anna (RMKS Rybnik) a brązowy JAGIEŁKO Justyna (Pałac Młodzieży Katowice).

1. MROSZCZAK Anna (RMKS Rybnik)
2. Wilaszek Paulina (SKS Radomyśl Wielki)
3. JAGIEŁKO Justyna (Pałac Mlodzieży Katowice)
3. Przenioslo Joanna (AZS AWF Kraków)
5. ROLEK Agnieszka (AZS AWF Katowice)
6. Malowaniec Oliwia (KS Szpada Wrocław)
7. KAWENCKA Ewa (Piast Gliwice)
8. NYCZ Aleksandra (Piast Gliwice)

 

GRATULUJEMY ZAWODNICZKOM I ZAWODNIKOM!

Ogólnopolski Turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej 05-06.10.2013

SZPADA DZIEWCZĄT

juniorki młodsze:

1. MROSZCZAK Anna (RMKS Rybnik)
2. Skrzypczak Wiktoria (MKS Kusy Szczecin)
3. Kolanko Julia (UKS Sokolik Krosno)
3. SIWOŃ Aleksandra (TS Górnik Radlin)
5. MAZANEK Karolina (Muszkieter Gliwice)
6. Darda Rozalia (MKS Kusy Szczecin)
7. Biela Karolina (SKS Grass-Hopper Kalwaria)
8. Owsianko Nikola (MKS Kusy Szczecin)

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej 05-06.10.2013

Puchar Europy Kadetów Budapeszt 04.10.2013

Szczęśliwie zakończył się dla młodych Polaków Puchar Kadetów w Budapeszcie, mimo że zloto przypadło Węgrowi Siklosi Gergely pozostałe medale wywalczyli polscy szermierze srebro Piotr Kapała (Kosynier Gliwice), a brąz Maciej Bielec.

Miejsca pozostałych Polaków:

18. Nikiel Michał
29. Kosmol Tomasz
41. Marcol Daniel
59. Golec Maciej
60. Myśliwiec Wojciech
63. Staszulonek Bartosz
88. Daniszewski Marek
102. Boroń Paweł
107. Kolańczyk Wojciech
113. Michalak Damian
119. Lubieniecki Wojciech
124. Opałka Michał
131. Bartolewski Wacław
154. Szymański Błażej
169. Lesiak Piotr
186. Miller Wiktor
190. Nawrocki Jerzy
196. Halawczak Adrian

 

Wystartowało 224 zawodników.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI 05.10.2013

Szpada kobiet

1. Pawłowska Magdalena (AZS AWF Warszawa)
2. Błach Blanka Wrocław
3. Jurecka Julia Wrocław
3. Pytka Kamila Warszawa
5. Kaca Justyna Wrocław
6. SZYMAŃSKA Martyna Katowice
7. MOSLER Dominka Katowice
8. LUŻYŃSKA Magdalena Katowice

 

Szpada mężczyzn

1. Zawrotniak Radosław (AZS AWF Kraków)
2. KRAWCZYK Paweł Politechnika Śląska
3. Broniszewski Filip Wrocław
3. Kruk Tomasz Kraków
5. ANTKIEWICZ Mateusz Katowice
6. Brzozowski Seweryn Warszawa
7. MERKEL Damian Katowice
8. Baś Marcel Politechnika Krakowska

Międzynarodowy Turniej "O Puchar Barbakanu" Seniorów

Tegoroczny Puchar Barbakanu (28.09.2013 r.) w szpadzie kobiet należał do krakowianek: złoto Aleksandry Zamachowskiej, srebro Renaty Knapik i brąz Joanny Chylaszek (wszystkie panie z KKS Kraków). Drugi brązowy medal zdobyła DOMINIKA MOSLER (AZS AWF Katowice).

Złoto w szpadzie męskiej wywalczył Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków).
Pozostałe miejsca:

2. Anatolij Herej (Ukraina)
3. Wsiewołod Diaczenko (Ukraina)
3. SEBASTIAN MAJGIER (Piast Gliwice)
5. Filip Broniszewski (AZS AWF Kraków)
6. Igor Rezlin (Ukraina)
7. Rusłan Tymoszenko (Ukraina)
8. Karol Budek (KKS Kraków)

I Puchar Polski Juniorów Warszawa 2013

Bardzo dobry występ zawodniczek TMS Sosnowiec na Pucharze Polski Juniorów w finałowej ósemce, znalazły się cztery zawodniczki sosnowieckiego klubu.

Wygrała Angelika Wątor, druga Karolina Cieślar, trzecia Kinga Dróżdź, a piąta Anna Cios.

Najlepszym zawodnikiem był Marcin Wystel AZS AWF Katowice zajmując 5 miejsce, a Krzysztof Kaczkowski TMS Sosnowiec 11 miejsce.

 

Puchar Polski Juniorów Młodszych Katowice 2013

Po wakacyjnej przerwie szabla zaczyna Pucharem Polski Juniorów Młodszych Katowice 7.09.2013

Najlepiej wypadły zawodniczki TMS Sosnowiec: Natalia Królikowska na 2 miejscu, a Natalia Ubowska na 6 miejscu.

Najlepszym zawodnikiem byli Krzysztof Kaczowski i Beniamin Badura zajmując wspólnie 9 miejsce.

 

I Puchar Polski Juniorów Młodszych Wrocław 2013

8 września 2013 roku we Wrocławiu odbył się I Puchar Polski kadetów w szpadzie kobiet i mężczyzn. W finałowych ósemkach znalazło się 4 szpadzistów i 4 szpadzistki ze Śląska.

W szpadzie dziewcząt złoto wywalczyła ANNA MROSZCZAK (RMKS Rybnik).

Pozostałe zawodniczki:
2. ROLEK Agnieszka (POL, AZS AWF KATOWICE)
3. STANUCH Aleksandra (POL, MKS KUSY SZCZECIN)
3. WILASZEK Paulina (POL, SKS RADOMYŚL WIELKI)
5. JAGIEŁKO Justyna (POL, PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE)
6. TARASIEWICZ Katarzyna (POL, KOLEJARZ WROCŁAW)
7. DARDA Rozalia (POL, MKS KUSY SZCZECIN)
8. BIELECKA Katarzyna (POL, AZS AWF KATOWICE)

W szpadzie chłopców I miejsce dla MACIEJA BIELCA (KS Szpada Wrocław).

Miejsca kolejnych zawodników:
2. STASZULONEK Bartosz (POL, PIAST GLIWICE)
3. MARCOL Daniel (POL, T.S. GÓRNIK RADLIN)
3. NIKIEL Michał (POL, UKS KOSYNIER GLIWICE)
5. KOLAŃCZYK Wojciech (POL, UKS IRWIN MANIECZKI)
6. KAPAŁA Piotr (POL, UKS KOSYNIER GLIWICE)
7. OPAŁKA Michał (POL, KS SZPADA WROCŁAW)
8. CIPAR Jan (SVK, BSK MARTINENGO)

Gratulujemy!

 

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych 2013

W sobotę 22 czerwca 2013 roku w Domu Sportu w Radlinie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych (do 17 lat) w szpadzie dziewcząt i chłopców. Turniej ten był ostatnim sprawdzianem szpadzistek i szpadzistów przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się 30.06 i 1.07.2013 w Łodzi.

Mistrzynią Śląska na rok 2013 została Justyna Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice, która w walce finałowej pokonała swoją koleżankę klubową Michalinę Rucińską. Miejsca trzecie wywalczyły: Anna Mroszczak - RMKS Rybnik oraz Michalina Obońska - WLKS Kmicic Częstochowa.

Natomiast w szpadzie mężczyzn Mistrzem Śląska został Piotr Kapała z UKS Kosynier Gliwice, tytuł wicemistrzowski wywalczył Patryk Szlama z Piasta Gliwice, a na najniższym stopniu podium stanęli: Antoni Krzemiński - WLKS - Kmicic CzęstochowaTomasz Smoleń z Górnika Radlin.

Po zakończeniu walk w turnieju indywidualnym rozpoczęły się zmagania drużyn klubowych.

Drużynowymi Mistrzyniami Śląska zostały szpadzistki Pałacu Młodzieży Katowice, tytuł wicemistrzowski wywalczyły zawodniczki TS Górnika I Radlin, a medal brązowy zdobyły zawodniczki SKS Muszkietera Gliwice.

Natomiast złoty medal w turnieju drużynowym szpady chłopców wywalczyli zawodnicy Górnika I Radlin, którzy w meczu finałowym pokonali szpadzistów Kosyniera Gliwice. Medal brązowy dla Piasta Gliwice, którzy pokonali drużynę RMKS I Rybnik.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych 2013