Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych 2013

W sobotę 22 czerwca 2013 roku w Domu Sportu w Radlinie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych (do 17 lat) w szpadzie dziewcząt i chłopców. Turniej ten był ostatnim sprawdzianem szpadzistek i szpadzistów przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się 30.06 i 1.07.2013 w Łodzi.

Mistrzynią Śląska na rok 2013 została Justyna Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice, która w walce finałowej pokonała swoją koleżankę klubową Michalinę Rucińską. Miejsca trzecie wywalczyły: Anna Mroszczak - RMKS Rybnik oraz Michalina Obońska - WLKS Kmicic Częstochowa.

Natomiast w szpadzie mężczyzn Mistrzem Śląska został Piotr Kapała z UKS Kosynier Gliwice, tytuł wicemistrzowski wywalczył Patryk Szlama z Piasta Gliwice, a na najniższym stopniu podium stanęli: Antoni Krzemiński - WLKS - Kmicic CzęstochowaTomasz Smoleń z Górnika Radlin.

Po zakończeniu walk w turnieju indywidualnym rozpoczęły się zmagania drużyn klubowych.

Drużynowymi Mistrzyniami Śląska zostały szpadzistki Pałacu Młodzieży Katowice, tytuł wicemistrzowski wywalczyły zawodniczki TS Górnika I Radlin, a medal brązowy zdobyły zawodniczki SKS Muszkietera Gliwice.

Natomiast złoty medal w turnieju drużynowym szpady chłopców wywalczyli zawodnicy Górnika I Radlin, którzy w meczu finałowym pokonali szpadzistów Kosyniera Gliwice. Medal brązowy dla Piasta Gliwice, którzy pokonali drużynę RMKS I Rybnik.