Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Medalowe podsumowanie roku 2019

Medalowe podsumowanie roku 2019Mistrzostwa Europy seniorów – Dȕsseldorf

3 miejsce – Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice) – indywidualnie

1 miejsce – Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice) – w drużynie

Mistrzostwa Europy młodzieżowców – Płowdiw

2 miejsce - Karolina Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) – w drużynie

2 miejsce - Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) – w drużynie

Mistrzostwa Europy juniorów – Foggia

1 miejsce – Damian Michalak (Piast Gliwice) – w drużynie

Mistrzostwa Europy kadetów – Foggia

3 miejsce – Alicja Klasik (RMKS Rybnik) – indywidualnie

3 miejsce – Alicja Klasik (RMKS Rybnik) – w drużynie

3 miejsce – Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) – w drużynie

3 miejsce - Karolina Staczulonek (Piast Gliwice) – w drużynie

Mistrzostwa Polski młodzieżowców – Warszawa, Oborniki Śląskie

2 miejsce – Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) - szabla

3 miejsce – Julia Dobińska (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) - szabla

Drużynowo:

2 miejsce - ZKS Sosnowiec - szablistki

3 miejsce - ZKS Sosnowiec - szabliści

3 miejsce - Piast Gliwice -szpadziści

Mistrzostwa Polski Juniorów – Radlin, Wołomin

1 miejsce - Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) – szpada

1 miejsce - Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec) – szabla

1 miejsce - Damian Michalak (Piast Gliwice) – szpada

2 miejsce – Alicja Klasik  (RMKS Rybnik) ) – szpada

3 miejsce – Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) – szpada

3 miejsce - Julia Cieślar (ZKS Sosnowiec) – szabla

3 miejsce – Marcin Lipiński (ZKS Sosnowiec) - szabla

Drużynowo:

1 miejsce – RMKS Rybnik – szpadzistki

1 miejsce - ZKS Sosnowiec – szablistki

2 miejsce - ZKS Sosnowiec - szabliści

3 miejsce - Piast Gliwice – szpadzistki

3 miejsce - Piast Gliwice – szpadziści

Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych (OOM) - Kraków

1 miejsce – Julia Cieślar ( Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) – szabla

1 miejsce – Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice) - szabla

2 miejsce - Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) ) – szpada

3 miejsce – Alicja Klasik  (RMKS Rybnik) ) – szpada

3 miejsce – Patrycja Ziętek (BTS Bytom) - szpada

3 miejsce - Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) – szabla

3 miejsce – Jan Bulandra (AZS AWF Katowice) – szpada

3 miejsce – Krzysztof Kajor (Pałac Młodzieży Katowice) – szabla

3 miejsce – Oskar Peliński (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) - szabla

Drużynowo:

1 miejsce - RMKS Rybnik- szpadzistki

1 miejsce - TMS I Sosnowiec – szablistki

2 miejsce - Pałac Młodzieży Katowice – szabliści

3 miejsce - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec - szablistki

3 miejsce – AZS AWF Katowice - szpadziści

3 miejsce - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec - szabliści

Mistrzostwa Polski Młodzików – Rybnik, Śrem

1 miejsce – Julia Pilewska (TMS Sosnowiec) – szabla

2 miejsce – Liliana Porwoł (RMKS Rybnik)- szpada

2 miejsce – Antonina Korduła (RMKS Rybnik)- szpada

3 miejsce – Emilia Habryn (TMS Sosnowiec) - szabla

3 miejsce – Paweł Klytta (Piast Gliwice) – szpada

3 miejsce – Michał Pardela (Kolejarz 24 Katowice) - szabla

Drużynowo:

1 miejsce - UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie – szpadzistki

1 miejsce - TMS Sosnowie - szablistki

1 miejsce – RMKS Rybnik – szpadziści

2 miejsce - Piast Gliwice – szpadziści

3 miejsce - ZKS Sosnowiec - szablistki

3 miejsce - RMKS Rybnik – szpadzistki

 

Puchar Świata juniorów – Sosnowiec 2019 – wyniki

Puchar Świata Juniorów w szabli Sosnowiec 2019Hala Widowiskowo - Sportowa w Sosnowcu w dniach 7-8.12.2019 r. gościła szablistki i szablistów, którzy rywalizowali już po raz szesnasty w corocznym Pucharze Świata juniorów. Impreza zgromadziła na starcie 287 zawodniczek i zawodników z całego świata.

W pierwszym dniu w turnieju indywidualnym rywalizowały szablistki. Zwyciężyła Honor Johnson(USA) w finale pokonując Lucę Szucs (Węgry). Na najniższym stopniu podium stanęły Benedetta Taricco (Włochy) i Daria Monukhowa (Rosja). Najlepsza Polka sklasyfikowana została na miejscu 38 i była to Zuzanna Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Drugi dzień sosnowieckiego Pucharu Świata juniorów rywalizację rozpoczęły szablistki w turnieju drużynowym. Zwyciężyła drużyna narodowa Rosji, która pokonała w meczu finałowym drużynę Włoch, na miejscu trzecim rywalizację zakończyły Bułgarki. Polki walczące w składzie: Zuzanna Cieślar, Julia Cieślar, Urszula Kurzyna i Małgorzata Zawodniak ostatecznie zajęły szóste miejsce, po wygranej z Amerykankami, przegranej w ćwierćfinale z Niemkami, w następnych meczach wygrywając z Węgierkami, jednak o miejsce piąte nie sprostały reprezentantkom Francji.

Następnie rozegrano zawody w szabli panów, w których zwyciężył Kirill Tyulyukov (Rosja) pokonując w walce finałowej Duncana Glenadela (Francja). Na trzecich miejscach turniej ukończyli Jackson McBride (USA) i Krisztian Rabb (Węgry). Najlepszy Polak sklasyfikowany został na miejscu 44 i był to Marcin Lipiński z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

WYNIKI SZABLI KOBIET:

1. JOHNSON Honor (USA)
2. SZUCS Luca (Węgry)
3. MONUKHOWA Daria (Rosja)
3. TARICCO Benedetta (Włochy)
5. MARTIS Sabina (Rumunia)
6. SMIRNOVA Anna (Rosja)
7. FUSETTI Benedetti (Włochy)
8. WHANG Rebecca (USA)


38. CIEŚLAR Zuzanna
49. ZAWODNIAK Małgorzata
50. CIEŚLAR Julia
62. LENKIEWICZ Zuzanna
65. OKINA Marta
77. KURZYNA Urszula
99. BARTOSZ Roksana
110. WALERIAŃCZYK Weronika
111. MALGREM Klaudia
115. GAŁECKA Natalia
116. ZAJĄC Ewa
121. PORADA Zuzanna
122. SKONIECZNA Daria
123. BORKOWSKA Weronika
124. PORADA Paulina
125. KORDEL Kalina
126. LASKOWSKA Natalia
127. ROWIŃSKA Emilia
129. WRÓBEL Zuzanna
129. KOZIEŁ Klaudia

 

Startowało 138 szablistek.

WYNIKI SZABLI MĘŻCZYZN:

1. TYULYUKOV Kirill (Rosja)
2. GLENADEL Duncan (Francja)
3. RABB Krisztian (Węgry)
3. MACBRIDE Jackson (USA)
5. DE RIDDER (Belgia)
6. GALLO Michele (Włochy)
7. FERJANI Ahmed (Turcja)
8. TERRO Petro (Włochy)


44. LIPIŃSKI Marcin
55. SZCZEPANIK Piotr
61. SOSULSKI Piotr
61. NOWAK Franciszek
73. FILIPEK Łukasz
76. KWIATKOWSKI Oskar
82. DZIERNIEJKO Jakub
90. STASIAK Olaf
111. GAŁECKI Rafał
117. HRYCIUK Krzysztof
118. KAJOR Krzysztof
129. NOWINOWSKI Kacper
133. BRONISZEWSKI Jakub
135. JAREK Gabriel
137. PELIŃSKI Oskar
142. GLANC Sebastian
143. ZIOMEK Robert
144. RYCHTA Krzysztof

 

Startowało 149 szablistów.

WYNIKI DRUŻYNOWE SZABLI KOBIET:

1. Rosja
2. Włochy
3. Bułgaria
4. Niemcy
5. Francja
6. Polska (Zuzanna Cieślar, Julia Cieślar, Urszula Kurzyna i Małgorzata Zawodniak)
7. Węgry
8. Belgia

Startowało 14 drużyn.

Jak co roku, zawody zostały wzorowo zorganizowane, co znalazło potwierdzenie w opinii uczestników jak i Obserwatora Międzynarodowej Federacji Szermierczej FIE.

Gratulujemy!

 

Szablowa Barbórka - 2019 - wyniki

szablowa barborka 2019W sobotę 30 listopada w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu, rozegrano Puchar Polski seniorów oraz Puchar Europy Młodzieżowców U-23 w szabli kobiet i mężczyzn w którym wystartowało 89 zawodniczek i zawodników z Polski, Anglii, Czech, Słowacji i Białorusi.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Marta Puda (TMS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:9 Małgorzatę Kozaczuk AZS AWF Warszawa. Na miejscach trzecich na podium stanęły Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Sylwia Matuszak (KKSz Konin). Finałową ósemkę na miejscach 5 i 8 uzupełniły kolejne dwie reprezentantki naszego regionu, Sosnowiczanki Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec).

Natomiast w szabli mężczyzn, zwyciężył Białorusin Maksim Pinchuk pokonując w walce finałowej 15:14 Mateusza Godlewskiego (KKSz Konin). Na miejscu trzecim podium stanęli Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec) i kolejny Białorusin Kiryl Kirpichou.

W finałowej ósemce znalazło się jeszcze trzech reprezentantów naszego regionu: na miejscu piątym Marcin Wystel (AZS AWF Katowice), na miejscu szóstym Michał Kochan oraz ósmym Krzysztof Kaczkowski (obaj Zagłębiowski Klub Szermierczy).

WYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI KOBIET:

1. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
2. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
3. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
3. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
5. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
6. Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)
7. Marta Okine (KS Karabela Warszawa)
8. Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec)

Startowało 39 szablistek.

WYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI MĘŻCZYZN:

1. Maksim Pinchuk (Białoruś)
2. Mateusz Godlewski (KKSZ Konin)
3. Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec)
3. Kiryl Kirpichou (Białoruś)
5. Marcin Wystel (AZS AWF Katowice)
6. Michał Kochan (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
7. Cezary Białecki (MUKS Viktor Warszawa)
8. Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)

Startowało 50 szablistów.

Gratulujemy!

 

Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach – Radlin 2019 – wyniki

W miniony weekend 16-17 listopada w Domu Sportu w Radlinie rozegrany został ostatni w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. O punkty i trofea Pucharów Polski rywalizowało 204 szermierzy reprezentujących kluby z całej Polski.

Sobotni turniej szpadzistów przebiegł pod dyktando zawodników z Mielca, zwyciężył Piotr Urban pokonując w decydującej walce finałowej 15:8 Pawła Urbana. Miejsca na podium uzupełnili Maciej Kazimierski (wszyscy MKS Gryf Mielec) oraz Wiktor Wałach (RMKS Rybnik).

W niedzielnym turnieju pań dominowały zawodniczki z Rybnika, triumfowała Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik), która w walce finałowej pokonała 15:11 Glorię Klughardt (UKS MDK Olimp Lubin). Trzecie miejsca wywalczyły, kolejna Rybniczanka Alicja Klasik (RMKS Rybnik) oraz Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice). Miejsce piąte zajęła jeszcze jedna zawodniczka naszego regionu Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice).

WYNIKI:

Szpadziści:

1. URBAN Piotr (MKS Gryf Mielec)
2. URBAN Paweł (MKS Gryf Mielec)
3. WAŁACH Wiktor (RMKS Rybnik)
3. KAZIMIERSKI Maciej (MKS Gryf Mielec)
5. SOCHA Antoni (PKSzerm Warszawa)
6. JAKUBOWSKI Olaf (UKS MDK Olimp Lubin)
7. WALKOWIAK Szymon (AZS AWF Wrocław)
8. ŁUCKI Kacper (UKS MDK Olimp Lubin)

Startowało 94 szpadzistów.

Szpadzistki:

1. ZGRYŹNIAK Kinga (RMKS Rybnik)
2. KLUGHARDT Gloria (UKS MDK Olimp Lubin)
3. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. KORKUS Emilia (Muszkieter Gliwice)
5. WIECZOREK Anna (Muszkieter Gliwice)
6. CIEŚLIK Cecylia (PKSzerm Warszawa)
7. TERCJAK Oliwia (KS Szpada Wrocław)
8. GOCZAŁ Alicja (SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska)

Startowało 110 szpadzistek.

 

Wyniki szczegółowe:

szpada kobiet

szpada mężczyzn

Puchar Polski juniorów w szablach – Sosnowiec 2019 - wyniki

9 listopada 2019 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu rozegrano trzeci w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szablach, w którym wystartowało 87 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski.

W zmaganiach szablistek zwyciężyła Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:9 Małgorzatę Zawodniak (KKSz Konin), trzecie miejsca zajęły Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosowiec). W finałowej ósemce na 5 miejscu rywalizację ukończyła Julia Cieślar (ZKS Sosnowiec)

Natomiast w rywalizacji szablistów zwyciężył Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa) w finale pokonując 15:10 Jakuba Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Lipiński (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Rafał Gałecki (AZS AWF Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu 5,6 i 8 rywalizację ukończyli reprezentanci naszego regionu Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice), Krzysztof Kajor (Pałac Młodzieży Katowice) i Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

WYNIKI SZABLI KOBIET:

1. CIEŚLAR Zuzanna (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. ZAWODNIAK Małgorzata (KKSz Konin)
3. KURZYNA Urszula (UKS 13 Białystok)
3. LENKIEWICZ Zuzanna (TMS Sosnowiec)
5. CIEŚLAR Julia (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. MALGREM Klaudia (KS Karabela Warszawa)
7. BARTOSZ Roksana (Dragon Łódź)
8. OKINE Marta (KS Karabela Warszawa)

Startowało 32 szablistek.

WYNIKI SZABLI MĘŻCZYZN:

1. NOWAK Franciszek (AZS AWF Warszawa)
2. BRONISZEWSKI Jakub (MUKS Victor Warszawa)
3. LIPIŃSKI Marcin (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. GAŁECKI Rafał (AZS AWF Warszawa)
5. HRYCIUK Szymon (AZS AWF Katowice)
6. KAJOR Krzysztof (Pałac Młodzieży Katowice)
7. NOWINOWSKI Kacper (KKSz Konin)
8. SOSULSKI Piotr (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

Startowało 55 szablistów.

Gratulujemy !