Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach – Radlin 2019 – wyniki

W miniony weekend 16-17 listopada w Domu Sportu w Radlinie rozegrany został ostatni w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. O punkty i trofea Pucharów Polski rywalizowało 204 szermierzy reprezentujących kluby z całej Polski.

Sobotni turniej szpadzistów przebiegł pod dyktando zawodników z Mielca, zwyciężył Piotr Urban pokonując w decydującej walce finałowej 15:8 Pawła Urbana. Miejsca na podium uzupełnili Maciej Kazimierski (wszyscy MKS Gryf Mielec) oraz Wiktor Wałach (RMKS Rybnik).

W niedzielnym turnieju pań dominowały zawodniczki z Rybnika, triumfowała Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik), która w walce finałowej pokonała 15:11 Glorię Klughardt (UKS MDK Olimp Lubin). Trzecie miejsca wywalczyły, kolejna Rybniczanka Alicja Klasik (RMKS Rybnik) oraz Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice). Miejsce piąte zajęła jeszcze jedna zawodniczka naszego regionu Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice).