90lecie

Medalowe podsumowanie 2020

Mistrzostwa Europy Juniorów

Srebrny medal:

  • szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)

 

Mistrzostwa Polski seniorów

Złote medale:

  • szablistki Zagłębiowski Klub Szermierczy (J. Cieślar, Z. Cieślar, K. Walczak, A. Wątor)

Srebrne medale:

  • szablistka Agelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  • szpadzista Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice)
  • szablista Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  • szpadziści AZS AWF Katowice (M. Antkiewicz, J. Bulandra, T. Kałuziński, J. Wenglarczyk)
  • szabliści Zagłębiowski Klub Szermierczy (G. Dominik, T. Dominik, K. Kaczkowski, M. Kochan)

Brązowe medale:

  • szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
  • szablistka Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  • szpadzista Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice)
  • szpadzista Damian Michalak (Piast Gliwice)
  • szablista Marcin Lipiński (AZS AWF Katowice)
  • szablistki TMS Zagłębie Sosnowiec (Z. Lenkiewicz, P. Porada Z. Porada, M. Puda)
  • szpadziści Piast Gliwice (M. Baś, D. Michalak, M. Nycz, B. Staszulonek)

 

Mistrzostwa Polski młodzieżowców

Złote medale:

  • szpadzista Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice)

Srebrne medale:

  • szpadziści Piast Gliwice (J. Kardaszewicz, D. Michalak, B. Staszulonek)
  • szabliści Zagłębiowski Klub Szermierczy (K. Kaczkowski, J. Patyna, P. Sosulski, R. Ziarnowski)

Brązowe medale:

  • szpadzistka Weronika Janicka (AZS AWF Katowice)
  • szpadzista Damian Michalak (Piast Gliwice)

 

Mistrzostwa Polski juniorów

Złote medale:

  • szablistka Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  • szpadzistki RMKS Rybnik (A.Klasik, K.Zgryźniak, P.Frystacka, A. Korduła)
  • szablistki Zagłębiowski Klub Szermierczy (J. Cieślar, Z. Cieślar, K. Kordel, A. Sałata)

Srebrne medale:

  • szablista Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice)

Brązowe medale:

  • szpadzistka Karolina Staszulonek (Piast Gliwice)
  • szablistka Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  • szablista Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  • szpadziści AZS AWF Katowice (J. Bulandra, R. Jędrzejczyk, P. Adamczyk, R. Buśko)
  • szablistki TMS Zagłębie Sosnowiec (Z. Lenkiewicz, K. Kozieł, P. Porada Z. Porada)
  • szabliści Zagłębiowski Klub Szermierczy (M. Lipiński, O. Peliński, P. Sosulski, R. Ziomek)

 

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych (OOM)

Złote medale:

  • szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
  • szablistka Paulina Porada (TMS Zagłębie Sosnowiec)
  • szpadzistki RMKS Rybnik (A.Klasik, K.Zgryźniak, P.Frystacka, B. Błachut)
  • szablistki TMS Zagłębie Sosnowiec (Z. Lenkiewicz, J. Pilewska, P. Porada Z. Porada)
  • szpadziści RMKS Rybnik (W. Wałach, K. Bezuch, A. Kapias, A. Sojka)

Srebrne medale:

  • szablistka Zuzanna Porada (TMS Zagłębie Sosnowiec)
  • szablista Krzysztof Kajor (Pałac Młodzieży Katowice)
  • szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (M. Osadnik, K. Ślęzak, A. Halemba, M. Vysotskaya)
  • szablistki TMS Zagłębie II Sosnowiec (E. Habryn, K. Hofman, K. Kozieł, E. Zając)

Brązowe medale:

  • szpadzistka Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik)
  • szpadzistka Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice)
  • szablistka Zuzanna Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec)
  • szablistka Karolina Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec)
  • szablistki Zagłębiowski Klub Szermierczy (M. Aksamit, K. Kordel, A. Sajnóg, G. Wójcik)

 

Mistrzostwa Polski młodzików

Złote medale:

  • szpadzistka Magda Ratyna (Muszkieter Gliwice)
  • szablistka Karolina Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec)
  • szpadzistki Muszkieter Gliwice (W. Kozdęba, M. Ratyna, M. Szymczyk, O. Janeczek)
  • szablistki TMS Zagłębie Sosnowiec (K. Hofman, Z. Pieniążek, A. Siwek, A. Swoboda)

Srebrne medale:

  • szablistka Gabriela Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  • szpadzista Marcin Jabłoński (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)

Brązowe medale:

  • szpadzistka Liliana Porwoł (RMKS Rybnik)
  • szpadzistka Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
  • szablistki Zagłębiowski Klub Szermierczy (M. Aksamit, E. Damek, J. Szałwińska, G. Wójcik)
  • szpadzistki Górnik Radlin (Z. Jarosz, L. Misiak, A. Pukowiec, K. Reil)
  • szpadziści Piast Gliwice (F. Drobczyk, S. Gusta, B. Kurowski, M. Szczepaniak)