Puchar Polski juniorów w szablach – Sosnowiec 2019 - wyniki

9 listopada 2019 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu rozegrano trzeci w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szablach, w którym wystartowało 87 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski.

W zmaganiach szablistek zwyciężyła Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:9 Małgorzatę Zawodniak (KKSz Konin), trzecie miejsca zajęły Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosowiec). W finałowej ósemce na 5 miejscu rywalizację ukończyła Julia Cieślar (ZKS Sosnowiec)

Natomiast w rywalizacji szablistów zwyciężył Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa) w finale pokonując 15:10 Jakuba Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Lipiński (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Rafał Gałecki (AZS AWF Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu 5,6 i 8 rywalizację ukończyli reprezentanci naszego regionu Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice), Krzysztof Kajor (Pałac Młodzieży Katowice) i Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy).