Szablowa Barbórka - 2019 - wyniki

szablowa barborka 2019W sobotę 30 listopada w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu, rozegrano Puchar Polski seniorów oraz Puchar Europy Młodzieżowców U-23 w szabli kobiet i mężczyzn w którym wystartowało 89 zawodniczek i zawodników z Polski, Anglii, Czech, Słowacji i Białorusi.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Marta Puda (TMS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:9 Małgorzatę Kozaczuk AZS AWF Warszawa. Na miejscach trzecich na podium stanęły Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Sylwia Matuszak (KKSz Konin). Finałową ósemkę na miejscach 5 i 8 uzupełniły kolejne dwie reprezentantki naszego regionu, Sosnowiczanki Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec).

Natomiast w szabli mężczyzn, zwyciężył Białorusin Maksim Pinchuk pokonując w walce finałowej 15:14 Mateusza Godlewskiego (KKSz Konin). Na miejscu trzecim podium stanęli Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec) i kolejny Białorusin Kiryl Kirpichou.

W finałowej ósemce znalazło się jeszcze trzech reprezentantów naszego regionu: na miejscu piątym Marcin Wystel (AZS AWF Katowice), na miejscu szóstym Michał Kochan oraz ósmym Krzysztof Kaczkowski (obaj Zagłębiowski Klub Szermierczy).