Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Szablowa Barbórka - 2019 - wyniki

szablowa barborka 2019W sobotę 30 listopada w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu, rozegrano Puchar Polski seniorów oraz Puchar Europy Młodzieżowców U-23 w szabli kobiet i mężczyzn w którym wystartowało 89 zawodniczek i zawodników z Polski, Anglii, Czech, Słowacji i Białorusi.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Marta Puda (TMS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:9 Małgorzatę Kozaczuk AZS AWF Warszawa. Na miejscach trzecich na podium stanęły Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Sylwia Matuszak (KKSz Konin). Finałową ósemkę na miejscach 5 i 8 uzupełniły kolejne dwie reprezentantki naszego regionu, Sosnowiczanki Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec).

Natomiast w szabli mężczyzn, zwyciężył Białorusin Maksim Pinchuk pokonując w walce finałowej 15:14 Mateusza Godlewskiego (KKSz Konin). Na miejscu trzecim podium stanęli Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec) i kolejny Białorusin Kiryl Kirpichou.

W finałowej ósemce znalazło się jeszcze trzech reprezentantów naszego regionu: na miejscu piątym Marcin Wystel (AZS AWF Katowice), na miejscu szóstym Michał Kochan oraz ósmym Krzysztof Kaczkowski (obaj Zagłębiowski Klub Szermierczy).

WYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI KOBIET:

1. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
2. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
3. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
3. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
5. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
6. Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)
7. Marta Okine (KS Karabela Warszawa)
8. Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec)

Startowało 39 szablistek.

WYNIKI PUCHARU POLSKI W SZABLI MĘŻCZYZN:

1. Maksim Pinchuk (Białoruś)
2. Mateusz Godlewski (KKSZ Konin)
3. Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec)
3. Kiryl Kirpichou (Białoruś)
5. Marcin Wystel (AZS AWF Katowice)
6. Michał Kochan (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
7. Cezary Białecki (MUKS Viktor Warszawa)
8. Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)

Startowało 50 szablistów.

Gratulujemy!