Puchar Polski juniorów w szpadach – Rybnik 2019 - wyniki

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku 2-3 listopada była areną zmagań ostatniego w sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 203 zawodniczek i zawodników z Polski, Słowacji, Litwy i Słowenii. Zarówno sobotni turniej szpadzistów jak i niedzielny szpadzistek był pełen niespodzianek.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył Bartłomiej Szurlej (KS Szpada Wrocław) pokonując w walce finałowej 15:8 Jakuba Cieślika (PKSzerm Warszawa). Na trzecich miejscach podium stanęli Rybniczanie Kamil Huwer i Wiktor Wałach obaj (RMKS Rybnik). Na miejscu siódmym rywalizację zakończył kolejny reprezentant naszego regionu Jan Kardaszewicz (Piasta Gliwice).

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Barbara Brych (AZS AWF Kraków) pokonując po bardzo emocjonującej walce finałowej 15:14 Zofię Janelli (KS Szpada Wrocław). Na najniższym stopniu podium stanęły, tak jak w rywalizacji szpadzistów, reprezentantki śląskich klubów Alicja Klasik (RMKS Rybnik) oraz Michalina Kobylnicka (Piast Gliwice). W finałowej ósemce znalazły się jeszcze kolejne reprezentantki ze Śląska: na miejscu piątym Anna Musiał (Pałac Młodzieży Katowice), siódmym i ósmym Anna Wieczorek i Emilia Korkus obie (Muszkieter Gliwice).