Mistrzostwa Śląska Juniorów 2013

W dniach 15 - 16.06.2013 r. w sali szermierczej AWF Katowice, im. prof. Zbigniewa Czajkowskiego rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn.

Mistrzynią Śląska na rok 2013 została Karolina Mrochem z AZS AWF Katowice, która w walce finałowej pokonała swoją koleżankę klubową Stallę Klimek. Miejsca trzecie wywalczyły: Agnieszka Rolek (również AZS AWF Katowice) oraz Michalina Rucińska Pałac Młodzieży Katowice.

Po zakończeniu walk w turnieju indywidualnym rozpoczęły się zmagania drużyn klubowych.
Drużynowymi mistrzyniami Śląska zostały szpadzistki AZS AWF Katowice (Karolina Mrochem, Stella Klimek, Klaudia Jędrzejewska i Agnieszka Rolek), a tytuł wicemistrzowski zdobyły zawodniczkami Pałacu Młodzieży Katowice.

W niedzielę wyłoniono indywidualnego mistrza Śląska w szpadzie mężczyzn, zastał nim Piotr Kapała z UKS Kosynier Gliwice. Wicemistrzostwo wywalczył Sebastian Majgier z Piasta Gliwice, a na najniższym stopniu podium stanęli:
Mateusz Rok i Tomasz Smoleń - obaj z Górnika Radlin.

Złoty medal w turnieju drużynowym wywalczyli zawodnicy Gliwickiego Piasta, którzy w meczy finałowym pokonali szpadzistów z Górnika Radlin wynikiem 45:29".