Puchar Polski Juniorów młodszych w szabli - Katowice 2018 - wyniki

W sobotę 8 września 2018 roku w hali sportowej AWF Katowice rozegrano pierwszy w tym sezonie Puchar Polski Juniorów młodszych w szablach, w którym wystartowało 155 zawodniczek i zawodników. Zarówno w szabli kobiet jak i mężczyzn zwyciężyli reprezentanci śląskich klubów.

W rywalizacji szablistek na podium stanęły dwie reprezentantki sosnowieckich klubów. Zwyciężyła Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec), która po niezwykle emocjonującej walce pokonała 15:13 Darię Skonieczną (UKS Szabla Ząbki). Miejsca trzecie zajęły Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec).

Natomiast rywalizację szablistów po jednostronnym pojedynku wygrał Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice), który w walce finałowej 15:3 pokonał Sebastiana Glanca (KKS Konin) A na miejscach trzecich zawody zakończyli Rafał Gałecki (AZS AWF Warszawa) i Olaf Stasiak (KKS Konin).

Na miejscu 7 rywalizację zakończył kolejny reprezentant śląskiego klubu Oskar Peliński (Zagłębiowski Klub Szermierczy).