90lecie

Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadach – Rybnik 2018 – wyniki

W miniony weekend 21-22 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 62 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek nie obyło się bez niespodzianek, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice), srebrny medal przypadł Maji Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), a medale brązowe wywalczyły Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Anna Tatoj (AZS AWF Katowice).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice walcząca w składzie: Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Patrycja Ryś, Zuzanna Weisner, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Karolina Roner ), a medal brązowy drużyna RMKS Rybnik (Alicja Klasik, Antonina Korduła, Oliwia Mężyk, Maja Wuzik).

Niedzielny turniej szpadzistów przebiegł pod dyktando zawodników Piasta Gliwice, indywidualnie złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Rzyczniak pokonując w walce finałowej Macieja Muchę (obaj Piast Gliwice). Medale brązowe przypadły Jakubowi Kurkowi (UKS Trójka Radlin) i Kamilowi Olejniczakowi (Piast Gliwice).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów Piasta Gliwice (Maciej Mucha, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski), ze srebrnym medalem powrócił z mistrzostw zespół szpadzistów UKS Trójka Radlin (Jakub Kurek, Paweł Spandel, Jakób Szóstek, Jakub Chrzanowski), a z brązowego medalu cieszył się zespół szpadzistów RMKS Rybnik (Krzysztof Bezuch, Augustyn Kapias, Antoni Ścibich, Bartosz Woźniak).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE
2. MUCHA Maciej PIAST GLIWICE
3. KUREK Jakub UKS TRÓJKA RADLIN
3. OLEJNICZAK Kamil PIAST GLIWICE
5. KLYTTA Paweł PIAST GLIWICE
6. SPANDEL Paweł UKS TRÓJKA RADLIN
7. PARAFINIUK Łukasz KMICIC CZĘSTOCHOWA
8. WESOŁOWSKI Mikołaj PIAST GLIWICE

Startowało 28 szpadzistów.

Szpada kobiet:

1. KORKUS Emilia MUSZKIETER GLIWICE
2. OSADNIK Maja UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
3. KLASIK Alicja RMKS RYBNIK
3. TATOJ Anna AZS AWF KATOWICE
5. JAROSZEK Emilia PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
6. ADAMSKA Martyna BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
7. PORWOŁ Liliana UKS TRÓJKA RADLIN
8. KOZDĘBA Weronika MUSZKIETER GLIWICE

Startowały 34 szpadzistki.

Drużynowo - Szpada mężczyzn:

1. PIAST I GLIWICE
2. UKS TRÓJKA RADLIN
3. RMKS RYBNIK
4. KMICIC CZĘSTOCHOWA
5. PIAST II GLIWICE
6. GÓRNIK RADLIN
7. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Startowało 7 drużyn.

Drużynowo - Szpada kobiet:

1. MUSZKIETER GLIWICE
2. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
3. RMKS RYBNIK
4. UKS TRÓJKA RADLIN
5. BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
6. PIAST GLIWICE
7. GÓRNIK RADLIN
8. UKS ZAWISZA KATOWICE

Startowało 8 drużyn.

MSl ml rybnik 2018 01MSl ml rybnik 2018 02MSl ml rybnik 2018 03MSl ml rybnik 2018 04

Wyniki szczegółowe

Gratulacje!

 

Mistrzostwa Europy Młodzieżowców – Erywań 2018

W rywalizacji drużynowej szpadzistek brązowy medal Mistrzostw Europy  wywalczyła Karolina Mrochem zawodniczka AZS AWF Katowice podopieczna  trenerki Magdaleny Jeziorowskiej.

Drużyna walcząca w składzie – Aleksandra Zamachowska, Anna Mroszczak, Barbara Rutz, Karolina Mrochem w drodze do brązowego medalu pokonała drużynę szpadzistek z Izraela (45:37), w kolejnym meczu musiały uznać wyższość późniejszych Mistrzyń Europy – Włoszek przegrywając (29:42). W meczu o brązowy medal spotkały się z drużyną Węgierek i po bardzo emocjonującym i dramatycznym meczu wygrywając 45-44 mogły się cieszyć z 3 miejsca na podium.

erewan2018

Karolina Mrochem (druga z lewej) z koleżankami z drużyny i trenerem reprezentacji.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

 

Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych w szpadach - Siemianowice Śląskie 2018

W miniony weekend 24-25 marca 2018 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Julia Gwóźdź (BTS Bytom) pokonując w walce finałowej 15:2 Emilię Korkus (Muszkieter Gliwice), medale brązowe zdobyły Zofia Piejak (UKS Trójka Radlin) i Patrycja Ziętek (BTS Bytom).

W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piast I Gliwice (Michalina Kobylnicka, Klara Majgier, Bernadeta Majgier, Alicja Ostrowska), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie Pałac Młodzieży I Katowice (Aleksandra Jaroszek, Emilia Jaroszek, Emilia Modrzewska, Natalia Rakoczy), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Muszkietera I Gliwice (Emilia Korkus, Patrycja Ryś, Julia Trojanowska, Anna Wieczorek).

Niedzielny turniej szpadzistów zdominowany został przez zawodników RMKS Rybnik. W turnieju indywidualnym po złoty medal i tytuł mistrzowski wprawdzie sięgnął Robert Buśko (DOSiR Sokolnia Chorzów), ale pozostałe medale przypadły szpadzistom z Rybnika, medal srebrny wywalczył Kamil Huwer, a medale brązowe Sebastian Mandrysz i Bartłomiej Musiolik (wszyscy RMKS Rybnik).

W turnieju drużynowym złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS I Rybnik (Kamil Huwer, Bartłomiej Musiolik, Sebastian Mandrysz), medal srebrny dla drużyny Piast I Gliwice, a brązowy medal wywalczyła drużyna RMKS II Rybnik (Wiktor Wałach, Karol Pyszny, Dominik Sojka).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. BUŚKO Robert DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW
2. HUWER Kamil RMKS RYBNIK
3. MANDRYSZ Sebastian RMKS RYBNIK
3. MUSIOLIK Bartłomiej RMKS RYBNIK
5. ADAMCZYK Patryk MDK NR 1 BYTOM
6. CHRAPKA Stefan PIAST GLIWICE
7. ŚMIEJA Wojciech Górnik Radlin
8. PUCHAŁA Mateusz WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA

Szpada kobiet:

1. GWÓŹDŹ Julia BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
2. KORKUS Emilia MUSZKIETER GLIWICE
3. PIEJAK Zofia UKS TRÓJKA RADLIN
3. ZIĘTEK Patrycja BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
5. MAJGIER Klara PIAST GLIWICE
6. OSADNIK Maja UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
7. FRYSTACKA Patrycja RMKS RYBNIK
8. PĘKAŁA Beata RMKS RYBNIK

Szpada kobiet drużynowo:

1. PIAST GLIWICE
2. PAŁAC MŁODZIEŻY I KATOWICE
3. MUSZKIETER GLIWICE
4. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
5. BTS BYTOM
6. UKS TRÓJKA RADLIN
7. AZS AWF KATOWICE
8. RMKS RYBNIK
9. AKS MIKOŁÓW
10. PAŁAC MŁODZIEŻY II KATOWICE

Szpada mężczyzn drużynowo:

1. RMKS I RYBNIK
2. PIAST I GLIWICE
3. RMKS II RYBNIK
4. PIAST II GLIWICE
5. MDK I BYTOM
6. UKS TRÓJKA RADLIN
7. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
8. MUSZKIETER GLIWICE
9. GÓRNIK RADLIN
10. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Galeria MSl Jml 2018GRATULUJEMY !!!

Wyniki szczegółowe:

Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadach – Radlin 2018

MSl J Radlin2018Dnia 11 marca 2018 roku w Domu Sportu w Radlinie najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu, rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów. Turniej przebiegał pod dyktando zawodników RMKS Rybnik, którzy w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym wywalczyli większość medali.

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszył się rybniczanin Kamil Huwer (RMKS Rybnik), pokonując w walce finałowej 15:13 Wacława Bartolewskiego (Piast Gliwice), brązowe medale wywalczyli, kolejny rybniczanin Marcin Tumas (RMKS Rybnik) i Jan Bulandra (AZS AWF Katowice).

W turnieju indywidualnym szpadzistek w finale spotkały się dwie zawodniczki RMKS-u Rybnik. Złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik pokonując 15:10 Kingę Zgryźniak na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Karoliny Staszulonek i Ewy Kawenckiej obie Piast Gliwice.

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuły, mistrzowski i wicemistrzowski dla drużyn z Rybnika. W meczu finałowym zwyciężył RMKS I Rybnik (Kamil Huwer, Ryszard Kałuziński, Marcin Tumas, Tomasz Wąsiewicz) pokonując 45:41 RMKS II Rybnik (Jarosław Fajkis, Sebastian Mandrysz, Bartłomiej Musiolik, Michał Gryt). Brązowy medal dla drużyny Piasta Gliwice (Michał Bar, Wacław Bartolewski, Stefan Chrapka, Piotr Migas).

W turnieju drużynowym szpadzistek po bardzo emocjonującym meczu finałowym złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piasta Gliwice (Karolina Staszulonek, Ewa Kawencka, Klara Majgier, Bernadetta Majgier) pokonując 45:43 RMKS Rybnik (Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Małgorzata Szulc). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek BTS Bytom (Julia Gwóźdź, Oliwia Włoczka, Patrycja Ziętek).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. HUWER Kamil RMKS RYBNIK
2. BARTOLEWSKI Wacław PIAST GLIWICE
3. TUMAS Marcin RMKS Rybnik
3. BULANDRA Jan AZS AWF KATOWICE
5. WĄSIEWICZ Tomasz RMKS RYBNIK
6. ADAMCZYK Patryk MDK NR 1 BYTOM
7. KAŁUZIŃSKI Ryszard RMKS RYBNIK
8. MARCOL Maciej MDK NR 1 BYTOM

Szpada kobiet:

1. KLASIK Alicja RMKS RYBNIK
2. ZGRYŹNIAK Kinga RMKS RYBNIK
3. KAWENCKA Ewa PIAST GLIWICE
3. STASZULONEK Karolina PIAST GLIWICE
5. PERNACH Aleksandra UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
6. FRYSTACKA Patrycja RMKS RYBNIK
7. GAJÓWKA Maria PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
8. ZIĘTEK Patrycja BTS Bytom

Drużynowo:

Szpada mężczyzn:

1. RMKS I RYBNIK
2. RMKS II RYBNIK
3. PIAST GLIWICE
4. MDK NR 1 BYTOM
5. T.S. GÓRNIK RADLIN

Szpada kobiet:

1. PIAST GLIWICE
2. RMKS RYBNIK
3. BTS BYTOM
4. DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW
5. PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
6. UKS TRÓJKA RADLIN
7. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
8. MUSZKIETER GLIWICE

GRATULUJEMY !!!

MSl J Radlin2018 galeria

Podsumowanie:

Mistrzostwa Europy Kadetów - Soczi 2018

Z trzema medalami powróciła reprezentacja Polski z Mistrzostw Europy kadetów z rosyjskiego Soczi. Jeden z nich zdobyła reprezentantka śląskiego klubu.

W rywalizacji indywidualnej szpadzistek brązowy medal wywalczyła Karolina Staszulonek zawodniczka Piasta Gliwice. Podopieczna trenera Mikołaja Pac-Pomarnackiego w walkach eliminacji grupowej wygrała tylko trzy walki i rozstawiona została z numerem 30. Jednak w walkach pucharowych spisała się rewelacyjnie pokonując kolejno, w takim samym stosunku trafień 15:9: Aube Vandingenen (Belgia), Avery Louis (Anglia), Emilie Gabutti (Szwajcaria) oraz 15:11 Alessię Pizzini (Włochy). Dopiero w półfinale przegrała 7:15 z Kingą Dekany (Węgry). Miejsce na podium i brązowy medal Mistrzostw Europy!!!!!!

 Soczi2018

Gratulacje dla zawodniczki i trenera