Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadach – Rybnik 2018 – wyniki

W miniony weekend 21-22 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 62 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek nie obyło się bez niespodzianek, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice), srebrny medal przypadł Maji Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), a medale brązowe wywalczyły Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Anna Tatoj (AZS AWF Katowice).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice walcząca w składzie: Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Patrycja Ryś, Zuzanna Weisner, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Karolina Roner ), a medal brązowy drużyna RMKS Rybnik (Alicja Klasik, Antonina Korduła, Oliwia Mężyk, Maja Wuzik).

Niedzielny turniej szpadzistów przebiegł pod dyktando zawodników Piasta Gliwice, indywidualnie złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Rzyczniak pokonując w walce finałowej Macieja Muchę (obaj Piast Gliwice). Medale brązowe przypadły Jakubowi Kurkowi (UKS Trójka Radlin) i Kamilowi Olejniczakowi (Piast Gliwice).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów Piasta Gliwice (Maciej Mucha, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski), ze srebrnym medalem powrócił z mistrzostw zespół szpadzistów UKS Trójka Radlin (Jakub Kurek, Paweł Spandel, Jakób Szóstek, Jakub Chrzanowski), a z brązowego medalu cieszył się zespół szpadzistów RMKS Rybnik (Krzysztof Bezuch, Augustyn Kapias, Antoni Ścibich, Bartosz Woźniak).