Mistrzostwa Polski juniorów w szpadach – Piekary Śląskie 2018

MPJ Piekary 2018 03W miniony weekend 20-21 stycznia 2018 roku na planszach Hali Sportowej OSiR w Piekarach Śląskich rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadach. Impreza ta zgromadziła na starcie 223 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Tytuły mistrzowskie zarówno w rywalizacji kobiet i mężczyzn wywalczyli przedstawiciele śląskich klubów.

W sobotnim turnieju indywidualnym w rywalizacji szpadzistek mistrzynią została Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), która w finale pokonała 15:5 Dominikę Pawłowską (SKS Flesz Świdnica). Brązowe medale wywalczyły Weronika Marucha (SKS Flesz Świdnica) i Karolina Mazanek (AZS AWF Wrocław). Finałową ósemkę na miejscu siódmym uzupełniła kolejna reprezentantka naszego regionu, najmłodsza uczestniczka mistrzostw, niespełna czternastoletnia Alicja Klasik (RMKS Rybnik).

W rywalizacji szpadzistów na podium stanęło dwóch reprezentantów naszego regionu. Tytuł mistrzowski wywalczył Damian Michalak (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej po dramatycznej walce jednym trafieniem 15:14 Wojciecha Lubienieckiego (PTG Sokół 1893 Mielec). Podium uzupełnili Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki) i drugi reprezentant śląskiego klubu Marcin Tumas (RMKS Rybnik). W finałowej ósemce na miejscu ósmym rywalizację zakończył Jan Kardaszewicz (Piast Gliwice).

Natomiast w niedzielnym turnieju drużynowym, w rywalizacji szpadzistek, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył pierwszy zespół Warszawianki, drugie miejsce i srebrny medal przypadło reprezentantkom Piasta Gliwice, a medal brązowy wywalczyła drużyna AZS AWF Wrocław. Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piasta Gliwice, która w finale pokonała drużynę UKS MDK Olimp Lubin. Brązowy medal wywalczyła pierwsza drużyna Gryfa Mielec.