Puchar Polski Juniorów w szpadach Radlin 2016 - wyniki

PPJ Radlin 2016 galW miniony weekend w Domu Sportu w Radlinie rozegrany został Puchar Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. O punkty i trofea Pucharów Polski rywalizowało 202 szermierzy reprezentujących kluby z całej Polski. Nie obyło się od niespodzianek.

W sobotnim turnieju szpadzistów Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) został zwycięzcą pierwszego w tym sezonie Pucharu Polski do lat 20.W decydującej walce zawodnik z Mielca pokonał 15:10 Macieja Bielca (KS Szpada Wrocław). Miejsca na podium uzupełnili Piotr Kołpa (UKS MDK Olimp Lubin) oraz Bartłomiej Zbierada (PKSzerm Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu piątym rywalizację zakończył Daniel Marcol (T.S Górnik Radlin).

W niedzielnym turnieju pań triumfowała Julia Falińska (Warszawianka), która w walce finałowej jednym trafieniem pokonała Oliwię Malowaniec (KS Szpada Wrocław). Trzecie miejsca wywalczyły Anna Mroszczak (aktualnie już KS Szpada Wrocław) oraz Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Miejsca siódme i ósme zajęły kolejne zawodniczki naszego regionu Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice) i Anna Musiał (Pałac Młodzieży Katowice).