Szablowa Barbórka - Katowice 2016

barborka katowice2016W katowickiej Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w sobotę 26 listopada, rozegrano Puchar Europy Młodzieżowców U-23 oraz Puchar Polski seniorów w szabli kobiet i mężczyzn.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Małgorzata Kozaczuk (AZS-AWF Warszawa) pokonując w walce finałowej 15:11 Bognę Jóźwiak (OŚ AZS Poznań). Na miejscach trzecich na podium stanęły Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań) i Martyna Komisarczyk (AZS-AWF Warszawa). Miejsca piąte i ósme zajęły zawodniczki reprezentujące kluby naszego regionu Marta Puda (TMS Sosnowiec) i Karolina Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Natomiast w szabli mężczyzn, po emocjonującej walce pokonując 15:13 Jose Quintero (Wenezuela), zwyciężył Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań). Na miejscu trzecim podium uzupełnili Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i Karol Lademann (AZS-AWF Warszawa). Na miejscu ósmym rywalizację zakończył Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec).