95lat

Puchar Polski juniorów młodszych w szpadzie - Gliwice 2016

W miniony weekend 8-9 października 2016 w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach odbył się Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach, w którym wystartowało 231 zawodniczek i zawodników z Polski oraz Słowacji i Białorusi.

Sobotnia rywalizacja 123 szpadzistek, przebiegała pod dyktando reprezentantek śląskich klubów. Tak jak przed miesiącem zwyciężyła aktualna liderka rankingu Polskiego Związku Szermierczego – Barbara Brych UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, pokonując w finale 15:12 koleżankę klubową Aleksandrę Pernach. Na trzecim miejscu podium stanęły Alicja Klasik RMKS Rybnik i Dominika Pawłowska SKS Flesz Świdnica. Finałową ósemkę uzupełniły kolejne reprezentantki Śląska: Kinga Zgryźniak RMKS Rybnik na miejscu 5 i Oliwia Włoczka BTS Bytom na miejscu 7.

Natomiast niedzielną rywalizację szpadzistów wygrał Piotra Kołpa UKS MDK Olimp Lubin. Lubinianin zwyciężył także przed miesiącem we Wrocławiu w pierwszym Pucharze Polski. Triumfator w finale pokonał Bartłomieja Zbieradę (PKSzerm Warszawa) 15:12. Trzecie miejsca wywalczyli Adam Chlebik (KS Szpada Wrocław) oraz Jarosław Marciniak (Zerwikaptur Kraków). Na miejscu 7 rywalizację zakończył Sebastian Mandrysz UKS Trójka Radlin.