Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie - Sosnowiec 2016 - wyniki

mp mlodzik szpada sosnowiec 2016Hala Widowiskowo - Sportowa w Sosnowcu w dniach 4-5.06.2016 r. gościła szpadzistki i szpadzistów z 44 klubów, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski młodzików. Impreza szpadowa po raz pierwszy gościła w sosnowieckiej hali i zgromadziła na starcie rekordową ilość 229 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Śląskie kluby w tych mistrzostwach wywalczyły sześć medali (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) i wszystkie zdobyły śląskie szpadzistki, które zdominowały zarówno rywalizację indywidualną jak i drużynową.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Oliwia Włoczka (Bytomskie Towarzystwo Szermiercze), która w finale pokonała Weronikę Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec) 12:9. Brązowe medale odebrały szpadzistki ze śląska Natalia Rakoczy (Pałac Młodzieży Katowice) i Karolina Staszulonek (Piast Gliwice). Finałową ósemkę uzupełniły kolejne reprezentantki śląskich klubów: Aleksandra Kuśka (UKS Trójka Radlin) na miejscu 5 oraz Beata Pękała (RMKS Rybnik) i Patrycja Ziętek (BTS Bytom) na miejscach 7 i 8.

W rywalizacji szpadzistów niestety żadnego miejsca na podium nie wywalczył reprezentant Śląska. Złoty medal i tytuł mistrzowski zdobył Bartłomiej Godlewski (WKS Kolejarz Wrocław), który w decydującej walce wygrał z Mikołajem Radoszem (SKS Grass-Hopper Kalwaria) 12:11. Trzecie miejsca zajęli Maciej Kaźmierski (MKS Gryf Mielec) i Jan Socha (PKSZERM Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu 7 rywalizację zakończył Jan Bulandra (AZS-AWF Katowice).

Natomiast w niedzielę rozegrano zawody drużynowe, w której rywalizowało 41 drużyn klubowych . W szpadzie kobiet w finałowym meczu spotkały się dwie śląskie drużyny i po niezwykle wyrównanej i emocjonującej walce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szpadzistki BTS Bytom (Oliwia Włoczka, Julia Gwóźdź, Patrycja Ziętek, Martyna Adamska) , pokonując 45:42 RMKS Rybnik (Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Alicja Klasik, Patrycja Frystacka). Brązowy medal wywalczyły szpadzistki KS Szpady Wrocław.

W rywalizacji drużynowej mężczyzn śląskim klubom również nie udało się wywalczyć medalu. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna PKSZERM I Warszawa, medal srebrny MKS Kusy I Szczecin a brązowy MKS Gryf Mielec.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. Oliwia Włoczka (Bytomskie Towarzystwo Szermiercze)
2. Weronika Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec)
3. Natalia Rakoczy (Pałac Młodzieży Katowice)*
3. Karolina Staszulonek (Piast Gliwice)
5. Aleksandra Kuśka (UKS Trójka Radlin)
6. Aleksandra Laszkiewicz (KS Szpada Wrocław)
7. Beata Pękała (RMKS Rybnik)
8. Patrycja Ziętek (Bytomskie Towarzystwo Szermiercze)

Startowało 120 szpadzistek.

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. Bartłomiej Godlewski (WKS Kolejarz Wrocław)
2. Mikołaj Radosz (SKS Grass-Hopper Kalwaria)