95lat

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w szabli - Sosnowiec 2016

MS JM Sosnowiec 2016W miniony czwartek 17 marca Hala Widowiskowo - Sportowa w Sosnowcu gościła najlepsze szablistki i szablistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych. Na starcie stanęło 38 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja przebiegała pod dyktando reprezentantów Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec, którzy wywalczyli tytuły mistrzowskie i zdobyli większość medali zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn. W turnieju szablistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Marcin Lipiński (ZKS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej swojego klubowego kolegę Piotra Sosulskiego. Medale brązowe przypadły Szymonowi Hryciukowi (Pałac Młodzieży Katowice) i kolejnemu zawodnikowi ZKS Sosnowiec Rafałowi Ziarnowskiemu. W turnieju szablistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Zuzanna Cieślar, srebrny medal przypadł Marcie Ziomek (obie ZKS Sosnowiec), a medale brązowe wywalczyły Karolina Gądzik (Kolejarz 24 Katowice) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec).