Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadzie - Rybnik 2016

MS mlodzikow rybnik 2016W minioną niedzielę 24 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 79 zawodniczek i zawodników.

W turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Dominik Głowacki (WLKS Kmicic Częstochowa) pokonując w walce finałowej Sebastiana Mandrysza (UKS Trójka Radlin). Medale brązowe przypadły Mirosławowi Gońda (MDK Bytom) i Piotrowi Migas (Piast Gliwice).

W turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Julia Gwóźdź (BTS Bytom), srebrny medal przypadł Natalii Rakoczy (Pałac Młodzieży Katowice), a medale brązowe wywalczyły Beata Pękała i Patrycja Frystacka (obie RMKS Rybnik).

W rywalizacji drużynowej złote medale i tytuły mistrzowskie wywalczyły zespoły: szpadzistów UKS Trójka Radlin i szpadzistek RMKS Rybnik. Ze srebrnymi medalami wróciły zespoły: szpadzistów Piasta Gliwice i szpadzistek Pałacu Młodzieży Katowice, a z brązowych medali cieszyli się szpadziści Muszkietera Gliwice i szpadzistki BTS Bytom.