Puchar Polski seniorek i seniorów w szpadzie – Gliwice 2016

W sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach w minioną sobotę 20 lutego 2016 roku rozegrano seniorski Puchar Polski w szpadzie, w którym wystartowało 176 szermierzy.

W turnieju szpadzistek najlepszą, po raz trzeci w tym sezonie, okazała się Renata Knapik-Miazga (KKS Kraków), która w finale pokonała 14:13 Magdalenę Piekarską (AZS-AWF Warszawa). Trzecie miejsca wywalczyły Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Katowice) oraz Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa). W finałowej ósemce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki śląskich klubów, na miejscu 7 – Aleksandra Szklar (AZS AWF Katowice) i na miejscu 8 – Jagoda Zagała (Piast Gliwice).

Wśród szpadzistów triumfował Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), który w decydującym pojedynku zwyciężył Damiana Marcola (T.S. Górnik Radlin) 15:10. Na najniższym stopniu podium stanęli Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice) i Konstanty Khadzhynov (AZS AWF Kraków).

Na miejscu 6 rywalizację zakończył Jan Wenglarczyk (AZS AWF Katowice), a na miejscu 8 Damian Michalak (Piast Gliwice).