95lat

Puchar Polski /Puchar Europy w szpadzie – Gliwice 2016

W weekend 12-13 marca 2016 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Gliwicach-Sośnicy odbył się jubileuszowy 50 Międzynarodowy Turniej „O Stalową Klingę Hutnika” i Memoriał Antoniego Franza, który był zarazem Pucharem Polski seniorów i Pucharem Europy do lat 23 w szpadzie męskiej.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w którym wystartowało 139 szpadzistów,
zwyciężył Dimitri Karuchenko (Ukraina) pokonując w walce finałowej 15:10 Tatiana Bolboceanu (Rumunia). Trzecie miejsca zajęli Daniel Marcol (Górnik Radlin) i Adrian-Ciprian Szilagyi (Rumunia). Finałową ósemkę uzupełnił jeszcze jeden reprezentant naszego regionu na miejscu 7 – Mateusz Nycz z Piasta Gliwice.

Natomiast niedzielną rywalizację drużynową wygrał zespół POLSKA walczący w składzie: Filip Broniszewski, Karol Kostka, Krzysztof Mikołajczak, Radosław Zawrotniak. Polacy w finale pokonali drużynę Ukrainy 45:37. Trzecie miejsce zajęła POLSKA U 23.