Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska młodzików w szablach – Katowice 2015

W dniu 21 maja 2015 roku w Hali Sportowej Kolejarza Katowice odbyły się Mistrzostwa Śląska młodzików w szermierce na szable.

Wyniki końcowe:

szabla 01Dziewczęta:
1. Małgorzata Nowicka TMS
2. Julia Kaczmarczyk Kolejarz
3. Karolina Gądzik Kolejarz
3. Cieślar Julia ZKS
5. Zuzanna Lenkiewicz TMS
6. Ewa Zając TMS
7. Wiktoria Mularska TMS
8. Aleksandra Szweda TMS

Startowało 21 zawodniczek

Drużynowo:
1. TMS Sosnowiec
2. Kolejarz’24 Katowice
3. ZKS Sosnowiec
4. TMS II Sosnowiec

szabla 02Chłopcy:
1. Daniel Maciaszek Kolejarz K-ce
2. Mikołaj Tyla Kolejarz K-ce
3. Ksawery Czajkowski Kolejarz K-ce
3. Jan Ploska Kolejarz K-ce
5. Szymon Hryciuk Pałac Mł. K-ce
6. Kacper Zając Pałac Mł. K-ce
7. Oskar Peliński ZKS Sosnowiec
8. Mateusz Michoń ZKS Sosnowiec

Startowało 21 zawodników

Drużynowo:
1. Kolejarz’24 Katowice
2. Pałac Młodzieży Katowice
3. ZKS Sosnowiec
4. IKS Bushido Rybnik

Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych szpada – Siemianowice Śląskie 2015

Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych – Siemianowice Śląskie 2015

Hala Sportowa kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, w dniach 13-14 czerwca 2015 roku, była areną zmagań Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. Szpadzistki i szpadziści RMKS Rybnik wrócili z tych Mistrzostw z największą liczbą medali.

W turnieju indywidualnym szpadzistów, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Damian Michalak (Piast Gliwice), pokonując w walce finałowej Ryszarda Kałuzińskiego (RMKS Rybnik). Medale brązowe wywalczyli Maciej Białas (RMKS Rybnik) i Bartłomiej Cichaczewski (Górnik Radlin).

W turnieju szpadzistek po bardzo emocjonującej walce złoty medal wywalczyła Kinga Brawańska (RMKS Rybnik), srebrny Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), a medale brązowe Julia Kwiecień (Muszkieter Gliwice) i Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

W turnieju drużynowym w szpady mężczyzn zwyciężyła drużyna Piasta I Gliwice przed RMKS I Rybnik i Górnikiem Radlin. Natomiast w szpadzie kobiet złoty medal wywalczyła drużyna UKS Wołodyjowski I Siemianowice Śląskie, srebrny Piast Gliwice, a brązowy Muszkieter Gliwice.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych szpada – Siemianowice Śląskie 2015

Mistrzostwa Śląska juniorów w szablach – Sosnowiec 2015

23 kwietnia 2015 roku w sali szermierczej MOSiR Sosnowiec rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska juniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa zdominowane zostały przez szablistki i szablistów Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec, którzy zdobyli większość medali.

W turnieju indywidualnym szablistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Julia Dobińska (ZKS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej swoją klubową koleżankę Karolinę Cieślar. Medale brązowe wywalczyły Natalia Walas i Joanna Wątor (obie TMS Zagłębie Sosnowiec) . W turnieju szablistów złoty medal wywalczył Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec), srebrny Stefan Witkowski (AZS AWF Katowice), a medale brązowe kolejni zawodnicy ZKS Sosnowiec Marcin Lipiński i Piotr Sosulski.

W turnieju drużynowym w szabli kobiet zwyciężyła drużyna Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec przed TMS Zagłębie Sosnowiec. W szabli mężczyzn złoty i srebrny medal wywalczyły drużyny ZKS Sosnowiec. Brązowy medal przypadł drużynie Pałacu Młodzieży Katowice.

Wyniki:

Szabla kobiet:
1. Dobińska Julia ZKS Sosnowiec
2. Cieślar Karolina ZKS Sosnowiec
3. Walas Natalia TMS Zagłębie Sosnowiec
4. Wątor Joanna TMS Zagłębie Sosnowiec
5. Cieślar Zuzanna ZKS Sosnowiec
6. Łukasik Anna TMS Sosnowiec

Szabla mężczyzn:
1. Kaczkowski Krzysztof ZKS Sosnowiec
2. Witkowski Stefan AZS AWF Katowice
3. Lipiński Marcin ZKS Sosnowiec
3. Sosulski Piotr ZKS Sosnowiec
5. Ziarnowski Rafał ZKS Sosnowiec
6. Paździor Paweł Pałac Młodzieży Katowice
7. Zamorowski Tomasz Pałac Młodzieży Katowice
8. Filipek Łukasz ZKS Sosnowiec
9. Michoń Mateusz ZKS Sosnowiec
10. Łakomy Grzegorz ZKS Sosnowiec
11. Peliński Oskar ZKS Sosnowiec
12. Nowak Adrian ZKS Sosnowiec
13. Kopeć Dawid ZKS Sosnowiec

Szabla kobiet drużynowo:
1. Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec
2. TMS Zagłębie Sosnowiec

Szabla mężczyzn drużynowo:
1. Zagłębiowski Klub Szermierczy I Sosnowiec
2. Zagłębiowski Klub Szermierczy II Sosnowiec
3. Pałac Młodzieży Katowice

 

 

 

Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadach - Rybnik 2015

W niedzielę 26 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rybniku- Boguszowicach odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców.

W turnieju indywidualnym rywalizowało 72 zawodniczek i zawodników.

W szpadzie dziewcząt najlepszą okazała się Julia Gwóźdź (BTS Bytom), pokonując w walce finałowej Julię Kwiecień (Muszkieter Gliwice). Trzecie miejsce zajęły Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) i Oliwia Włoczka (BTS Bytom).

W szpadzie chłopców złoty medal wywalczył Ivo Chlebiej (Piast Gliwice), wygrywając w finale z Patrykiem Adamczykiem (MDK NR1 Bytom). Podium uzupełnili Bartłomiej Musiolik (UKS Trójka Radlin) i Maciej Marcol (MDK NR1 Bytom).

W turnieju drużynowym, w którym rywalizowało 16 drużyn klubowych, w szpadzie dziewcząt złoty medal wywalczyły szpadzistki Muszkietera I Gliwice, srebrny BTS Bytom a brązowy RMKS Rybnik.

W szpadzie chłopców ze złotego medalu cieszyła się drużyna Piasta Gliwice, która pokonała w walce finałowej UKS Trójkę I Radlin. Brązowy medal przypadł MDK Bytom.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadach - Rybnik 2015

Puchar Polski seniorek i seniorów w szpadzie – Gliwice 2015

W minioną sobotę 28 marca 2015 roku, sala sportowa Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach była miejscem zmagań najlepszych szpadzistek i szpadzistów w seniorskim Pucharze Polski.

W turnieju kobiet najlepszą okazała się Kamila Pytka (AZS-AWF Warszawa). Warszawianka w finale pokonała Renatę Knapik-Miazgę (KKS Kraków) 14:13. Trzecie miejsce zajęły Blanka Błach (AZS-AWF Wrocław) i Joanna Eichler (KKS Kraków). Finałową ósemkę uzupełniły przedstawicielki naszego regionu: na miejscu szóstym Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS-AWF Katowice),a na miejscu siódmym Jagoda Zagała (Piast Gliwice).

Wśród mężczyzn najlepszym szpadzistą został Radosław Zawrotniak (AZS-AWF Kraków). W finale 15:13 pokonał Pawła Krawczyka (Piast Gliwice). Podium uzupełnili Marcel Baś (KKS Kraków) i Artsiom Chartovich (Białoruś). W finałowej ósemce miejsce szóste zajął Mateusz Antkiewicz (AZS- AWF Katowice).

WYNIKI SZPADY KOBIET:
1. Kamila Pytka (AZS-AWF Warszawa)
2. Renata Knapik-Miazga (KKS Kraków)
3. Blanka Błach (AZS-AWF Wrocław)
3. Joanna Eichler (KKS Kraków)
5. Magdalena Piekarska (AZS-AWF Warszawa)
6. Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS-AWF Katowice)
7. Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
8. Ewa Nelip (AZS-AWF Warszawa)

Startowało 85 szpadzistek.

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:
1. Radosław Zawrotniak (AZS-AWF Kraków)
2. Paweł Krawczyk (Piast Gliwice)
3. Marcel Baś (KKS Kraków)
3. Artsiom Chartovich (Białoruś)
5. Tomasz Motyka (AZS-AWF Wrocław)
6. Mateusz Antkiewicz (AZS-AWF Katowice)
7. Siarhei Kuzmich (Białoruś)
8. Krzysztof Mikołajczak (STSZERM Legia Warszawa)

Startowało 120 szpadzistów.

Gratulujemy!