95lat

Medale Mistrzostw Polski juniorów 2015 - w szpadach rozdane

MPJ-2015-wroclawaMistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn rozegrane w Wrocławiu w dniach 31.01-1.02.2015 r. przebiegły pod dyktando zawodników z śląskich klubów.

W rywalizacji szpadzistów, w której wystartowało 104 zawodników, wszystkie medale powędrowały na Śląsk. Mistrzem Polski został Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice), który w walce finałowej pokonał Daniela Marcola (T.S. Górnik Radlin) 15:7, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Piasta Gliwice Sebastian Majgier i Marcin Nikiel. Finałową ósemkę uzupełnili kolejni reprezentanci naszego regionu: na miejscu VII Bartłomiej Cichaczewski (T.S. Górnik Radlin) i na kolejnym Patryk Szlama (Piast Gliwice).

Wprawdzie w rywalizacji szpadzistek, w której wystartowało 93 zawodniczki, tytuł mistrzowski wywalczyła Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków), jednak pozostałe medale również wywalczyły reprezentantki naszego regionu. Medal srebrny Karolina Mrochem (AZS-AWF Katowice) po przegranej walce finałowej 11:15 oraz medale brązowe Anna Mroszczak (RMKS Rybnik) i Aleksandra Szklar (AZS-AWF Katowice). Miejsce ósme wywalczyła Paulina Ptaszyńska (T.S. Górnik Radlin).

6. Michał Opałka (KS Szpada Wrocław)
7. Bartłomiej Cichaczewski (T.S. Górnik Radlin)

7. Joanna Przeniosło (AZS-AWF Kraków)
8. Paulina Ptaszyńska (T.S. Górnik Radlin)

Drugi dzień Mistrzostw Polski, rywalizacja drużynowa i kolejne medale. W rywalizacji mężczyzn srebrny medal drużyny Piast I Gliwice po porażce 36:45 z KS Szpada Wrocław i brązowy Piasta II Gliwice po zwycięstwie nad TS Górnik Radlin 45:32. Miejsce ósme wywalczyła drużyna RMKS Rybnik. W rywalizacji kobiet srebrny medal zdobyła drużyna AZS AWF I Katowice, która po dramatycznej walce uległa tylko jednym trafieniem 43:44 KS Szpadzie Wrocław. Szóste miejsce zajął drugi zespół AZS AWF Katowice, a tuż za nimi uplasowała się drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie.