Dwa medale w Mistrzostwach Polski juniorów 2015 w szablach

Z dwoma medalami wrócili przedstawiciele naszego regionu z Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn rozegranych w Warszawie w dniach 07-08.02.2015 r. Oba wywalczyły szablistki.

W turnieju indywidualnym, w którym wystartowało 40 zawodniczek, bezkonkurencyjna okazała się Karolina Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. W drodze do złotego medalu sosnowiczanka pewnie pokonała wszystkie przeciwniczki i po wygraniu finałowej walki z Martą Mazurek (UKS 13 Białystok) 15:10 mogła cieszyć się z tytułu Mistrzyni Polski. Finałową ósemkę uzupełniły jeszcze Anna Cios 5 miejsce i Natalia Walas 8 miejsce (obie TMS Zagłębie Sosnowiec). W rywalizacji szablistów, w której wystartowało 59 zawodników, żadnemu reprezentantowi naszego regionu nie udało się zakwalifikować do finałowej ósemki.

KOLEJNOŚĆ SZABLI KOBIET:
1. Karolina Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Marta Mazurek (UKS 13 Białystok)
3. Sylwia Matuszak (KKSZ Konin)
3. Patrycja Pałczyńska (AZS-AWF Warszawa)
5. Anna Cios (TMS Sosnowiec)
6. Martyna Maksym (KKSZ Konin)
7. Martyna Tobiaszewska (UKS 13 Białystok)

5. Mateusz Godlewski (KKSZ Konin)
6. Jakub Poziemski (UKS Riposta Olsztyn)
7. Michał Kisiel (MUKS Victor)
8. Jan Kruszewski (AZS-AWF Warszawa)

Drugi medal dla naszego regionu zdobyły w turnieju drużynowym szablistki TMS Zagłębie Sosnowiec. Drużyna walcząca w składzie: Anna Cios, Nadia Królikowska, Natalia Walas, Anna Łukasik wywalczyły srebrny medal przegrywając w finale z KKS I Konin 34:45. Miejsce piąte wywalczyła drużyna szablistek Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, takie samo miejsce zajęli ich koledzy w rywalizacji szablistów.