Puchar Polski seniorek i seniorów w szpadzie – Gliwice 2015

W minioną sobotę 28 marca 2015 roku, sala sportowa Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach była miejscem zmagań najlepszych szpadzistek i szpadzistów w seniorskim Pucharze Polski.

W turnieju kobiet najlepszą okazała się Kamila Pytka (AZS-AWF Warszawa). Warszawianka w finale pokonała Renatę Knapik-Miazgę (KKS Kraków) 14:13. Trzecie miejsce zajęły Blanka Błach (AZS-AWF Wrocław) i Joanna Eichler (KKS Kraków). Finałową ósemkę uzupełniły przedstawicielki naszego regionu: na miejscu szóstym Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS-AWF Katowice),a na miejscu siódmym Jagoda Zagała (Piast Gliwice).

Wśród mężczyzn najlepszym szpadzistą został Radosław Zawrotniak (AZS-AWF Kraków). W finale 15:13 pokonał Pawła Krawczyka (Piast Gliwice). Podium uzupełnili Marcel Baś (KKS Kraków) i Artsiom Chartovich (Białoruś). W finałowej ósemce miejsce szóste zajął Mateusz Antkiewicz (AZS- AWF Katowice).