Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadach – Bytom 2021

W minioną niedzielę 7 marca Hala Widowiskowo - Sportowa w Bytomiu gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów. Na starcie stanęło 67 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszył się Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice), pokonując w walce finałowej 15:14 Jana Bulandrę (AZS AWF Katowice). Brązowe medale wywalczyli Patryk Adamczyk i Robert Buśko (obaj AZS AWF Katowice). W turnieju indywidualnym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik) pokonując 15:4 Emilię Korkus (Piast Gliwice) na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Anny Wieczorek (Piast Gliwice) i Antoniny Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF I Katowice (Jan Bulandra, Radosław Jędrzejczyk, Tomasz Kałuziński). Kolejne miejsca na podium zajęli, z srebrnym medalem drużyna Piasta I Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Jan Kardaszewicz, Mikołaj Wesołowski, Czcibor Partyka) i brązowym Piasta II Gliwice (Piotr Migas, Paweł Klytta, Kamil Olejniczak, Mateusz Skowron).

W turnieju drużynowym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS I Rybnik (Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Błachut) pokonując 35:29 Piast I Gliwice (Emilia Korkus, Karolina Staszulonek, Anna Wieczorek, Paulina Ostrowska). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek Piast II Gliwice (Pola Drobczyk, Michalina Kobylnicka, Weronika Kozdęba, Bernadeta Majgier).