90lecie

Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadach – Bytom 2021

W minioną niedzielę 7 marca Hala Widowiskowo - Sportowa w Bytomiu gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów. Na starcie stanęło 67 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszył się Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice), pokonując w walce finałowej 15:14 Jana Bulandrę (AZS AWF Katowice). Brązowe medale wywalczyli Patryk Adamczyk i Robert Buśko (obaj AZS AWF Katowice). W turnieju indywidualnym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik) pokonując 15:4 Emilię Korkus (Piast Gliwice) na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Anny Wieczorek (Piast Gliwice) i Antoniny Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF I Katowice (Jan Bulandra, Radosław Jędrzejczyk, Tomasz Kałuziński). Kolejne miejsca na podium zajęli, z srebrnym medalem drużyna Piasta I Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Jan Kardaszewicz, Mikołaj Wesołowski, Czcibor Partyka) i brązowym Piasta II Gliwice (Piotr Migas, Paweł Klytta, Kamil Olejniczak, Mateusz Skowron).

W turnieju drużynowym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS I Rybnik (Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Błachut) pokonując 35:29 Piast I Gliwice (Emilia Korkus, Karolina Staszulonek, Anna Wieczorek, Paulina Ostrowska). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek Piast II Gliwice (Pola Drobczyk, Michalina Kobylnicka, Weronika Kozdęba, Bernadeta Majgier).

 

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE

2. BULANDRA Jan AZS AWF KATOWICE

3. BUŚKO Robert AZS AWF KATOWICE

3. ADAMCZYK Patryk AZS AWF KATOWICE

5. BEZUCH Krzysztof RMKS RYBNIK

6. WESOŁOWSKI Mikołaj PIAST GLIWICE

7. KARDASZEWICZ Jan PIAST GLIWICE

8. PARTYKA Czcibor PIAST GLIWICE

Startowało 31 szpadzistów.

Wyniki szczegółowe.

Szpada kobiet:

1. KLASIK Alicja RMKS RYBNIK

2. KORKUS Emilia PIAST GLIWICE

3. WIECZOREK Anna PIAST GLIWICE

3. HALEMBA Antonina UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

5. OSTROWSKA Paulina PIAST GLIWICE

6. ZGRYŹNIAK Kinga RMKS RYBNIK

7. REIL Kaja GÓRNIK RADLIN

8. ŚLĘZAK Katarzyna UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Startowało 36 szpadzistek.

Wyniki szczegółowe.

Drużynowo - Szpada mężczyzn:

1. AZS AWF I KATOWICE

2. PIAST I GLIWICE

3. PIAST II GLIWICE

4. AZS AWF II KATOWICE

5. RMKS RYBNIK

6. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

7. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA

Startowało 7 drużyn.

Wyniki szczegółowe.

Drużynowo - Szpada kobiet:

1. RMKS I RYBNIK

2. PIAST I GLIWICE

3. PIAST II GLIWICE

4. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

5. BTS BYTOM

6. TS GÓRNIK RADLIN

7. AZS AWF KATOWICE

8. PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

9. RMKS II RYBNIK

Startowało 9 drużyn.

Wyniki szczegółowe.

 

Gratulacje!