Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadzie – Gliwice 2017

W miniony weekend 7-8 października 2017 w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach odbył się Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach, w którym wystartowało 232 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. Zarówno w rywalizacji szpadzistek jak i szpadzistów prym wiedli reprezentanci RMKS-u Rybnik.

Sobotnia rywalizacja 117 szpadzistek, przebiegała pod dyktando reprezentantek rybnickiego RMKS-u, który do finałowej ósemki wprowadził cztery zawodniczki. Zwyciężyła aktualna liderka rankingu Polskiego Związku Szermierczego Alicja Klasik RMKS Rybnik, pokonując w walce finałowej 15:11 Zofię Janelli KS Szpada Wrocław. Na trzecim miejscu podium stanęły Kinga Zgryźniak RMKS Rybnik i Ewelina Sabalska MKS Kusy Szczecin. Tuż za podium miejsca 5 i 6 zajęły kolejne reprezentantki RMKS Rybnik - Beata Pękała i Patrycja Frystacka. W finałowej ósemce na miejscu ósmym rywalizację zakończyła Aleksandra Zachorowska Muszkieter Gliwice.

Natomiast w niedzielnej rywalizacji szpadzistów zwyciężył Jan Socha PKSzerm Warszawa, który po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce finałowej pokonał 15:13 reprezentanta rybnickiego RMKS Marcina Tumasa. Trzecie miejsca wywalczyli Tomasz Kałuziński MDK Olimp Lubin oraz Karol Noganowicz Kolejarz Wrocław. Na miejscach 5 i 8 rywalizację zakończyli kolejni reprezentanci naszego regionu Jan Bulandra AZS AWF Katowice i Maciej Marcol MDK Nr 1 Bytom.