Mistrzostwa Polski seniorów w szpadach – Katowice 2017

MPSeniorow Katowice2017W miniony weekend (20-21 maja 2017 roku) na planszach katowickiej AWF rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadach. Impreza ta zgromadziła na starcie prawie 240 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

W sobotnim turnieju indywidualnym w rywalizacji szpadzistek mistrzynią została Aleksandra Zamachowska (TS Wisła Kraków), która w finale pokonała 15:12 Jagodę Zagała (Piast Gliwice). Brązowe medale wywalczyły reprezentantki Szpady Wrocław: Barbara Rutz i Anna Mroszczak. Finałową ósemkę uzupełniła na miejscu szóstym reprezentantka naszego regionu Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice).

W rywalizacji szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczył Karol Kostka (AZS AWF Kraków) pokonując w walce finałowej 15:10 Mateusza Nycza (Piast Gliwice). Podium uzupełnili Daniel Marcol (KS Szpada Wrocław)i drugi reprezentant śląskiego klubu Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice). W finałowej ósemce na miejscu szóstym rywalizację zakończył Aleksander Staszulonek (Piast Gliwice).

Natomiast niedzielną rywalizację drużynową, po niezwykle wyrównanym i emocjonującym finale, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szpadzistki AZS-AWF Warszawa, pokonując 45:44 AZS-AWF Katowice (Danuta Dmowska-Andrzejuk, Martyna Swatowska, Karolina Mrochem,Aleksandra Szklar). Brązowy medal wywalczyły szpadzistki TS Wisła Kraków.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna STSZERM Legii Warszawa, którzy w finale pokonali AZS-AWF I Kraków 35:19. Brązowy medal wywalczyli reprezentanci KS Szpady Wrocław.