Puchar Polski Seniorów w szpadach - Gliwice 2017

Pucha Polski Seniorów w szpadach Gliwice 2017 podium kobiet

W minioną niedzielę 26 lutego 2017 w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach odbył się trzeci w tym sezonie Puchar Polski seniorów w szpadach, w którym wystartowało 195 zawodniczek i zawodników z Polski oraz Ukrainy, Białorusi i Wenezueli.

W rywalizacji pań najlepszą okazała się liderka rankingu PZSz – Renata Knapik-Miazga (T.S. Wisła Kraków), która w finale pokonała Barbarę Rutz (Szpada Wrocław). Trzecie miejsca wywalczyły Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) oraz Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Katowice).

W zawodach szpadzistów po zwycięstwo sięgnął Jan Wenglarczyk (AZS AWF Katowice). Na drugim miejscu uplasował się Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław), najniższy stopień podium należał natomiast do dwóch reprezentantów Wenezueli – Jesusa Limardo i Romera Azuaje.