95lat

Integracyjne Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadach – Radlin 2017

IMSlJ Radlin2017W niedzielę 12 lutego 2017 roku w Domu Sportu w Radlinie 66 najlepszych szpadzistek i szpadzistów naszego regionu, rywalizowało w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów. W turnieju indywidualnym jak i drużynowym mężczyzn o tytuł Mistrza Śląska rywalizowali zawodnicy reprezentujący kluby Piasta Gliwice i RMKS Rybnik. Oba tytuły powędrowały do Gliwic. W rywalizacji indywidualnej złoty medal i tytuł mistrzowski zdobył Damian Michalak (Piast Gliwice) pokonując w finale, po bardzo wyrównanej walce 15:12, Ryszarda Kałuzińskiego (RMKS Rybnik). Brązowe medale zdobyli: Robert Szajthauer (Górnik Radlin) i Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice). W turnieju drużynowym szpadziści Piasta I Gliwice walczący w składzie: Damian Michalak, Bartosz Staszulonek, Wacław Bartolewski i Dominik Piskor wywalczyli złoty medal i tytuł mistrzowski pokonując w walce finałowej 45:28 drużynę RMKS I Rybnik w składzie Ryszard Kałuziński, Jarosław Fajkis, Marcin Tumas. Brązowy medal dla drużyny Górnika I Radlin Robert Szajthauer, Kamil Cichaczewski, Kamil Huwer, Bartłomiej Musiolik. Turniej szpadzistek przebiegł pod dyktando zawodniczek UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, które wywalczyły tytuły mistrzowskie zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej. Z złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszyła się Aleksandra Pernach pokonując w walce finałowej 15:11 Katarzynę Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów), Medale brązowe dla Barbary Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice) i Karoliny Staszulonek (Piast Gliwice). W turnieju drużynowym tytuły mistrzowski dla drużyny UKS Wołodyjowski I Siemianowice Śląskie Aleksandra Pernach, Barbara Brych, Izabela Konwicka, Zuzanna Pamuła, która po dramatycznym meczu pokonała 45:44 DOSiR Sokolnię Chorzów Agata Knapik, Katarzyna Knapik, Paulina Śliwińska. Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek Piasta Gliwice Ewa Kawencka, Katarzyna Majgier, Dorota Markowicz, Karolina Staszulonek. **Wyniki: