Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadach - Siemianowice Śląskie 2016

MSl JM 2016 01W miniony weekend 18-19 czerwca 2016 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych. Nie obyło się bez niespodzianek, a turniej potwierdził, że młodsze zawodniczki i zawodnicy z powodzeniem i bez kompleksów rywalizują ze starszymi i bardziej utytułowanymi.

W sobotnim turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Damian Michalak (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej Roberta Szajthauera (TS Górnik Radlin). Medale brązowe zdobyli Sebastian Śmieja (TS Górnik Radlin) i Patryk Adamczyk (MDK nr 1 Bytom).

W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna TS Górnik Radlin (Robert Szajthauer, Sebastian Śmieja, Bartłomiej Musiolik, Kamil Huwer) tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie Piasta Gliwice (Damian Michalak, Jan Turek, Michał Bar, Piotr Smęt), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna RMKS Rybnik (Maciej Białas, Jarosław Fajkis, Marcin Tumas, Tomasz Wąsiewicz).

W niedzielnym pełnym niespodzianek turnieju szpadzistek po złoty medal i tytuł mistrzowski sięgnęła Julia Gwóźdź (BTS Bytom), medal srebrny wywalczyła Anna Musiał (Pałac Młodzieży Katowice), a medale brązowe wywalczyły Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik) i Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

W turnieju drużynowym walka o medale była wyrównana i bardzo zacięta. W meczu o złoty medal, drużyna BTS Bytom (Julia Gwóźdź, Patrycja Ziętek, Oliwia Włoczka, Paulina Sadowska) pokonała 45:44 drużynę UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Barbara Brych, Aleksandra Pernach, Zuzanna Pamuła) i wywalczyła tytuł mistrzowski. W takim samym stosunku zakończył się mecz o trzecie miejsce na podium, gdzie drużyna DOSiR Sokolnia Chorzów (Katarzyna Knapik, Agata Knapik, Paulina Śliwińska) pokonując drużynę RMKS Rybnik (Beata Pękała, Patrycja Frystacka, Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak), wywalczyła brązowy medal.