Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Medalowe podsumowanie roku 2015

medaleIgrzyska Europejskie - Baku

Szabla kobiet
I miejsce - Angelika Wątor - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec

Uniwersjada - Gwangju

Szabla kobiet:
III miejsce - Marta Puda - TMS Sosnowiec

Mistrzostwa Europy młodzieżowców U-23 - Vicenza

Szabla kobiet
III miejsce - Angelika Wątor - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec
III miejsce - Karolina Walczak - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec
Szpada kobiet
III miejsce - Anna Mroszczak - RMKS Rybnik
III miejsce - Martyna Swatowska - AZS AWF Katowice

Mistrzostw Polski 2015

 

 

Mistrzostwa Polski seniorów

Szabla mężczyzn
III miejsce Marcin Koniusz MKS Fortis Sosnowiec
III miejsce Piotr Koniusz MKS Fortis Sosnowiec
Drużynowo
I miejsce AZS AWF Katowice
III miejsce MKS Fortis Sosnowiec
Drużynowo
II miejsce ZKS Sosnowiec
Szpada mężczyzn
I miejsce Mateusz Nycz Piast Gliwice
Drużynowo
III miejsce Piast Gliwice
Szpada kobiet
I miejsce Danuta Dmowska-Andrzejuk AZS AWF Katowice
Drużynowo
II miejsce AZS AWF Katowice
Mistrzostwa Polski młodzieżowców
Szabla mężczyzn
III miejsce Michał Kochan ZKS Sosnowiec
III miejsce Piotr Koniusz MKS Fortis Sosnowiec
Drużynowo
I miejsce AZS AWF Katowice
Szabla kobiet
I miejsce Angelika Wątor ZKS Sosnowiec
II miejsce Karolina Walczak ZKS Sosnowiec
III miejsce Pamela Warszawska ZKS Sosnowiec
Drużynowo
I miejsce ZKS Sosnowiec
Szpada mężczyzn
I miejsce Mateusz Antkiewicz AZS AWF Katowice
III miejsce Aleksander Staszulonek Piast Gliwice
Drużynowo
I miejsce AZS AWF Katowice
Szpada kobiet
I miejsce Martyna Swatowska AZS AWF Katowice
III miejsce Jagoda Zagała Piast Gliwice
Drużynowo
III miejsce AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski juniorów

Szabla kobiet
I miejsce Karolina Cieślar ZKS Sosnowiec
Drużynowo
II miejsce TMS Sosnowiec
Szpada mężczyzn
I miejsce Bartosz Staszulonek Piast Gliwice
II miejsce Daniel Marcol TS Górnik Radlin
III miejsce Sebastian Majgier Piast Gliwice
III miejsce Marcin Nikiel Piast Gliwice
Drużynowo
I miejsce Piast I Gliwice
II miejsce Piast II Gliwice
Szpada kobiet
II miejsce Karolina Mrochem AZS AWF Katowice
III miejsce Anna Mroszczak RMKS Rybnik
III miejsce Aleksandra Szklar AZS AWF Katowice
Drużynowo
II miejsce AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych (OOM)

Szabla kobiet
III miejsce Anna Łukasik TMS Sosnowiec
Szpada mężczyzn
III miejsce Bartłomiej Cichaczewski TS Górnik Radlin
Drużynowo
I miejsce Piast Gliwice
II miejsce TS Górnik Radlin
Szpada kobiet
I miejsce Barbara Brych UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie
III miejsce Anna Musiał Pałac Młodzieży Katowice
Drużynowo
II miejsce UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie

Mistrzostwa Polski młodzików

Szabla chłopców
III miejsce Daniel Maciaszek Kolejarz 24 Katowice
III miejsce Jan Ploska Kolejarz 24 Katowice
Drużynowo
I miejsce Kolejarz 24 Katowice
Szpada chłopców
I miejsce Bartłomiej Musiolik UKS Trójka Radlin
II miejsce Robert Buśko DOSiR Sokolnia Chorzów
III miejsce Kamil Huwer UKS Trójka Radlin
Drużynowo
II miejsce UKS Trójka Radlin
Szpada dziewcząt
II miejsce Julia Kwiecień Muszkieter Gliwice
III miejsce Wiktoria Szmer Muszkieter Gliwice
Drużynowo
I miejsce Muszkieter Gliwice
II miejsce RMKS Rybnik