Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchar Polski Juniorów - RYBNIK 2015 - wyniki

3ppj rybnik2015W dniach 5-6 grudnia 2015 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rybniku rozegrany został ostatni w tym sezonie III Puchar Polski juniorów, w którym 189 szpadzistek i szpadzistów reprezentujących kluby z całej Polski walczyło o puchary i punkty do list klasyfikacyjnych PZSz, a wśród nich reprezentanci Izraela i Czech.

W sobotnim turnieju szpadzistów na najwyższym stopniu podium, po raz trzeci z rzędu, stanął aktualny lider klasyfikacji PZSz - Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław). Drugie miejsce wywalczył Marcin Nikiel (Piast Gliwice), a za nim uplasowali się: Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) oraz Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice). Finałową ósemkę uzupełnili reprezentanci naszego regionu na miejscu 7 - Maciej Białas (RMKS Rybnik) i Antoni Krzemiński (WLKS Kmicic Częstochowa) na miejscu 8.

Natomiast niedzielną rywalizację szpadzistek wygrała Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice). Triumfatorka w finale pokonała Weronikę Janicką (MKS Kusy Szczecin) 15:10. Podium uzupełniły przedstawicielka gospodarzy Anna Mroszczak (RMKS Rybnik) oraz Paulina Wilaszek (SKS Radomyśl Wielki).
W finałowej ósemce znalazły się jeszcze dwie przedstawicielki śląskich klubów na miejscu 5 - Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Katarzyna Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:
1 BIELEC Maciej (KS Szpada Wrocław)
2 NIKIEL Marcin (Piast Gliwice)
3 LUBIENIECKI Wojciech (PTG Sokół 1983 Mielec)
3 STASZULONEK Bartosz (Piast Gliwice)
5 KOLAŃCZYK Wojciech (UKS Irwin Manieczki)
6 NAWROCKI Jerzy (KS Szpada Wrocław)
7 BIAŁAS Maciej (RMKS Rybnik)
8 KRZEMIŃSKI Antoni (WLKS Kmicic Częstochowa)

Startowało 104 szpadzistów.

WYNIKI SZPADY KOBIET:
1 MAZANEK Karolina (Muszkieter Gliwice)
2 JANICKA Weronika (MKS Kusy Szczecin)
3 MROSZCZAK Anna (RMKS Rybnik)
3 WILASZEK Paulina (SKS Radomyśl Wielki)
5 BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.)
6 ZAMACHOWSKA Wiktoria (KKS Kraków)
7 KNAPIK Katarzyna (DOSiR Sokolnia Chorzów)
8 STRZELCZYK Olga (UKS MDK Olimp Lubin)

Startowało 85 szpadzistek.

Wyniki zawodów na stronie Polskiego Związku Szermierczego

Gratulujemy!