95lat

Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadach – Radlin 2015

W Domu Sportu w Radlinie 20 czerwca 2015 roku najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów.

Turniej szpadzistów zdominowany został przez zawodników Piasta Gliwice, to oni zdobyli większość medali. Indywidualnie złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej Daniela Marcola (TS Górnik Radlin). Medale brązowe zdobyli kolejni zawodnicy Piasta Gliwice Sebastian Majgier i Patryk Szlama. W turnieju drużynowym na najwyższych stopniach podium rywalizację zakończyły dwie drużyny Piasta Gliwice, zdobywając tytuł mistrzowski i wicemistrzowski. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna szpadzistów Górnika I Radlin.

W turnieju szpadzistek, bezkonkurencyjnie najlepszą okazała się Anna Mroszczak (RMKS Rybnik). Rybniczanka wygrała wszystkie walki w turnieju, a pokonując w walce finałowej 15:8 Justynę Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice) sięgnęła po złoty medal i tytuł mistrzowski. Medale brązowe dla Karoliny Mazanek (Muszkieter Gliwice) i Aleksandry Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

W turnieju drużynowym złoty medal wywalczyła drużyna szpadzistek Pałacu Młodzieży I Katowice, srebrny Górnika Radlin, a brązowy UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie.