Puchar Europy Kadetek Bratysława 2014

Ogromnym sukcesem dla Ani Mroszczak (RMKS Rybnik) zakończył się Puchar Europy Kadetek w szpadzie kobiet w Bratysławie o "Puchar Dunaju". W stawce 186 zawodniczek z całej Europy nasza Ania mogła pierwszy raz dumnie stanąć na podium i wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego za zajęcie 1 miejsca. Ania w eliminacjach grupowych wygrała  cztery z sześciu walk. Może to i dobrze, bo więcej sił zostało jej na eliminacje bezpośrednie. Pokonała w nich kolejno:

Francuzkę Charlotte Dubuisson 15:6, Węgierkę Sarę Szoke 15:9, Ukrainkę Dianę Gonową 15:9 i kolejną Węgierkę Kingę Nagy 15:10. W ćwierćfinale czekała jeszcze jedna Węgierka– Alexandra Balog zeszła z planszy pokonana 15:12. Ania fenomenalnie powalczyła  w półfinale, gdzie rozbiła w proch i pył Francuzkę Oceane Tahe 15:9. Finał z Rosjanką Iriną Ochotnikową był bardzo zacięty. Więcej sił w końcówce zachowała Ania i wygrała 15:13.

Jest to aktualnie największe osiagnięcie Ani na arenie międzynarodowej. Obecnie zajmuje ona  7 miejsce w klasyfikacji Europejskiej Federacji Szermierczej, gdzie sklasyfikowanych jest 575 zawodniczek. Już w przyszłym tygodniu nasza zawodniczka wyjeżdza na Puchar Świata Juniorek do Moedling w Austrii, gdzie będzie walczyła ze starszymi zawodniczkami.