II Puchar Polski Seniorów Gliwice 2014

Szermierczy Nowy Rok na śląskich planszach rozpoczął rozegrany w Gliwicach II Puchar Polski seniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn.

W rywalizacji panów, w której wystartowało 109 zawodników, po zwycięstwo sięgnął Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), który w walce finałowej pokonał 12:7 Krzysztofa Mikołajczaka (STSZERM Legia Warszawa). Bardzo dobrze tego dnia walczył Mikołaj Smółka (AZS AWF Katowice), który dopiero w walce półfinałowej przegrał 15:9 z Krzysztofem Mikołajczakiem i wraz z Tomaszem Motyką (AZS AWF Wrocław) stanęli na najniższym stopniu podium.

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) zwyciężając w walce finałowej rewelacyjnie tego dnia walczącą Jagodę Zagałę (Piast Gliwice) 15:11. Trzecie miejsca dla Ewy Nelip i Małgorzaty Stroki (obie AZS AWF Warszawa). W walkach o podium akademiczki z Bielan pokonały niestety akademiczki z Katowic. Pierwsza Dominikę Mosler 15:7, a druga Martynę Szymańską 15:9 (obie AZS AWF Katowice). Ostatecznie Dominika zajęła szóste, a Martyna ósme miejsce. Startowało 76 zawodniczek.