Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Katowice 2014

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Katowice 2014

Zwycięstwami Basi Brych i Maćka Białasa zakończyły się indywidulane zmagania szpadzistek i szpadzistów w rozgrywanych, w ubiegły weekend na planszach katowickiej AWF Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W ostatniej walce turnieju szpadzistek, spotkały się zawodniczki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie i tak, jak przed rokiem Barbara Brych pokonała swoją koleżankę klubową - Aleksandrę Pernach w stosunku 12 do 6. Na najniższym stopniu podium uplasowały się zawodniczki: Paulina Śliwińska z MOSiR Sokolnia Chorzów i Beata Pękała z RMKS Rybnik.

 

 

Kolejność końcowa:

1. Barbra Brych UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.
2. Aleksandra Pernach UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.
3. Paulina Śliwińska MOSiR Sokolnia Chorzów
3. Beata Pękała RMKS Rybnik
5. Agata Knapik MOSiR Sokolnia Chorzów
6. Julia Kwiecień Muszkieter Gliwice
7. Patrycja Uryga Muszkieter Gliwice
8. Ewa Dębicka Muszkieter Gliwice

Startowało 47 zawodniczek

W turnieju szpadzistów nie miał sobie równych reprezentant rybnickiego RMKSu – Maciej Białas. W walce półfinałowej rozprawił się on z kolegą klubowym Marcinem Tumasem, a w finale pokonał Rafała Kiedrowskiego z UKS Siemianowice Śląskie. Na najniższym stopniu podium obok Tumasa stanął również Ivo Chlebiej z gliwickiego Piasta.

Kolejność końcowa:

1. Maciej Białas RMKS Rybnik
2. Rafał Kiedrowski UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.
3. Ivo Chlebiej  Piast Gliwice
3. Marcin Tumas RMKS Rybnik
5. Patryk Adamczyk MDK nr 1 Bytom
6. Michał Rachwalik UKS Start Opole
7. Mikołaj Głowacki WLKS Kmicic Częstochowa
8. Bartłomiej Musiolik UKS Trójka Radlin

Startowało 45 zawodników.

Niemniejsze emocje towarzyszyły zmaganiom drużynowym.
W szpadzie kobiet najlepsze – zgodnie z oczekiwaniami - okazały się zawodniczki z UKS Siemianowice Śląskie, przed Muszkieterem Gliwice i Sokolnią Chorzów . Miłą niespodziankę sprawiły najmłodsze uczestniczki zawodów – reprezentantki RMKS Rybnik, które pokonując wyżej notowane zawodniczki Piasta Gliwice zakwalifikowały się do półfinału, ostatecznie zajmując znakomite czwarte miejsce.

Najlepszą drużyną męską okazał się pierwszy zespół Piasta Gliwice, przed zespołem Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego i UKS Trójka Radlin.

W turniejach drużynowych startowało 12 zespołów kobiecych i 10 męskich.

 

Wszystkim finalistom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć   

Wyniki - szpada dziewcząt  

Wyniki - szpada chłopców