Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie Gliwice 2014

Rozegrane w dniach 25-26 stycznia 2014 roku w Gliwicach Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn przebiegły pod dyktando śląskich szermierzy. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek.
W rywalizacji szpadzistów, w której wystartowało 89 zawodników, wszystkie medale zdobyli szpadziści ze Śląska. Tytuł Mistrza Polski wywalczył Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice) pokonując w walce finałowej 15:12 Sebastiana Majgiera (Piast Gliwice).
Medale brązowe wywalczyli: Przemysław Trzepizur (RMKS Rybnik) i Daniel Marcol (Górnik Radlin).

Tytuł Mistrzyni Polski szpadzistek, w której wystartowały 83 zawodniczki, wywalczyła również zawodniczka ze Śląska Jagoda Zagała (Piast Gliwice), która w walce finałowej 15:8 pokonała Kamilę Pytkę (AZS AWF Warszawa). Na najniższym miejscu podium stanęły: Julia Jurecka (AZS AWF Wrocław) i Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków).

6. Maciej Golec (Kolejarz Wrocław)
7. Radosław Koszutski (KS Szpada Wrocław)

5. Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
6. Klaudia Jędrzejewska (AZS AWF Katowice)
7. Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
8. Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)

Również w rywalizacji drużynowej tytuły Mistrzów Polski wywalczyły śląskie kluby. W szpadzie męskiej złoty medal zdobyła drużyna Piasta Gliwice pokonując 45:34 Szpadę Wrocław. Brązowy medal wywalczyła drużyna Górnika Radlin</>.
Natomiast w szpadzie kobiet złoty medal dla pierwszej drużyny AZS AWF Katowice, która jednym trafieniem pokonała AZS AWF Warszawa. Medal brązowy dla szpadzistek KKS Kraków.