Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szabli Kobiet i Mężczyzn Warszawa 2013

Dominacja sosnowiczanek w turnieju indywidualnym szabli kobiet.
Całe podium zajęły zawodniczki TMS Sosnowiec w walkach półfinałowych i finałowej podzieliły się medalami:

1. A. Wątor
2. K. Cieślar
3. K. Walczak
3. P. Warszawska

Mniej szczęscia zawodniczki TMS miały w walkach drużynowych TMS I i TMS II przegrały swoje mecze półfinałowe jednym trafieniem. Skończyło się na brązowym medalu TMS Sosnowiec I w składzie A.Wątor , K.Dróżdź , P.Warszawska i K.Walczak.
TMS Sosnowiec II - 4 miejsce

Michał Kochan (TMS Sosnowiec) i Jakub Ociński (AZS AWF Katowice) w finałowej ósemce Mistrzostw Polski Juniorów.
Michał Kochan zdobył srebrny medal po walce finałowej z M.Grzegorek 10-15 , Jakub Ociński był 6.

Drużyna mężczyzn AZS AWF Katowice w składzie : J.Ociński , K.Marzec , R.Szymik i T.Pytel zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów.
Drużyna TMS Sosnowiec zajęła 4 miejsce w składzie : M.Kochan , K.Kaczkowski , K.Groniecki i M.Kawaliło.

2 - złote medale
2 - srebrne medale
2 - brązowe medale to dorobek przywieziony z MPJ zawodników reprezentujących Śląskie Kluby.

Puchar Heraklesa Budapeszt.

Najlepszą zawodniczką PŚ Heraklesa była zawodniczka TMS Sosnowiec Karolina Walczak zajmując 23 miejsce jej koleżanka Klubowa Pamela Warszawska była 32.

Puchar Świata Padwa

W Turnieju Pucharu Świata Trophee Luxardo Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) zajął 38 miejsce i był to najlepszy wynik Polskich reprezentantów. Druzyna szablistów w Padwie zajęła 7 miejsce i jest to najlepszy wynik drużyny od pięciu lat.

Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów Budapeszt 2013

KAROLINA CIEŚLAR (TMS Sosnowiec) brązową medalistką MISZTRZOSTW EUROPY KADETÓW BUDAPESZT 2013

Już w pierwszy dniu MEK zdobyliśmy medal dla Polski dokonała tego Karolina Cieślar (TMS Sosnowiec) po dobrych walkach
1/16 K.Cieślar - Kira Eifler (Niemcy) 15 -14
1/8 K.Cieślar - Laura Gladdish (Wielka Brytania) 15 - 14
Cwierć finał ; K.Cieślar - Ilgin Sarban (Turcja) 15 - 10
uległa w walce półfinałowej , późniejszej zdobywczyni złotego medalu , Anastazja Gogolewa 5 - 15

Dobrze spisała się również Anna Cios (TMS Sosnowiec), która zajęła 16 miejsce.

Czekamy na jeszcze lepsze wiadomości z Mistrzostw Europy.