Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadach – Gliwice 2020

 W dniach 7-8 marca 2020 roku w Centrum Sportowo Kulturalnym w Gliwicach najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu, rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów.
 Turniej  przebiegał pod dyktando zawodników RMKS Rybnik, którzy w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym wywalczyli najwięcej medali.

 W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszył się Jan Bulandra (AZS AWF Katowice), pokonując w walce finałowej 15:12 Wiktora Wałacha (RMKS Rybnik).
 Brązowe medale wywalczyli
Kamil Huwer (RMKS Rybnik) i Radosław Jędrzejczyk (AZS AWF Katowice).
 W turnieju indywidualnym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła
Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) pokonując 15:11 Katarzynę Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów) na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Anny Wieczorek (Muszkieter Gliwice) i Agaty Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów).

 W turnieju drużynowym szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF Katowice (Jan Bulandra, Robert Buśko, Radosław Jędrzejczyk, Patryk Adamczyk).
 Kolejne miejsca na podium zajęli, z srebrnym medalem drużyna
Piasta Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Jan Kardaszewicz, Piotr Migas, Paweł Klytta) i brązowym RMKS I Rybnik (Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz, Kamil Huwer, Bartłomiej Musiolik ). W turnieju drużynowym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik (Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Antonina Korduła, Beata Błachut) pokonując 45:38 Muszkieter Gliwice (Emilia Korkus, Anna Wieczorek, Aleksandra Zachorowska, Patrycja Ryś). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek Piast Gliwice (Ewa Kawencka, Karolina Staszulonek, Klara Majgier, Bernadeta Majgier).

 Wyniki:

 Szpada mężczyzn:

 1. BULANDRA Jan AZS AWF KATOWICEa

 2. WAŁACH Wiktor RMKS RYBNIK

 3. HUWER Kamil RMKS RYBNIK

 3. JĘDRZEJCZYK Radosław AZS AWF KATOWICE

 5. MIGAS Piotr PIAST GLIWICEe

 6. BUŚKO Robert AZS AWF KATOWICE

 7. KARDASZEWICZ Jan PIAST GLIWICE

 8. MUSIOLIK Bartłomiej RMKS RYBNIK

 

 Szpada kobiet:

 1. ZGRYŹNIAK Kinga RMKS RYBNIK

 2. KNAPIK Katarzyna DOSIR SOKOLNIA CHORZÓW

 3. WIECZOREK Anna MUSZKIETER GLIWICE

 3. KNAPIK Agata DOSIR SOKOLNIA CHORZÓW

 5. KORKUS Emilia MUSZKIETER GLIWICE

 6. ŚLĘZAK Katarzyna UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

 7. KAWENCKA Ewa PIAST GLIWICE

 8. OSADNIK Maja UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

 

 Drużynowo:

 Szpada mężczyzn:

 1. AZS AWF Katowice

 2. PIAST GLIWICE

 3. RMKS I Rybnik

 4. RMKS II Rybnik

 5. KMICIC CZĘSTOCHOWA

 6. MUSZKIETER GLIWICE

 

 Szpada kobiet:

 1. RMKS RYBNIK

 2. MUSZKIETER GLIWICE

 3. PIAST GLIWICE

 4. AZS AWF Katowice

 5. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

 6. PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

 7. DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW

 8. BTS Bytom

 

Gratulujemy!