Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadach – Gliwice 2020

W dniach 7-8 marca 2020 roku w Centrum Sportowo Kulturalnym w Gliwicach najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu, rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów.
 Turniej  przebiegał pod dyktando zawodników RMKS Rybnik, którzy w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym wywalczyli najwięcej medali.

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszył się Jan Bulandra (AZS AWF Katowice), pokonując w walce finałowej 15:12 Wiktora Wałacha (RMKS Rybnik).
 Brązowe medale wywalczyli
Kamil Huwer (RMKS Rybnik) i Radosław Jędrzejczyk (AZS AWF Katowice).
 W turnieju indywidualnym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła
Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) pokonując 15:11 Katarzynę Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów) na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Anny Wieczorek (Muszkieter Gliwice) i Agaty Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów).

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF Katowice (Jan Bulandra, Robert Buśko, Radosław Jędrzejczyk, Patryk Adamczyk).
 Kolejne miejsca na podium zajęli, z srebrnym medalem drużyna
Piasta Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Jan Kardaszewicz, Piotr Migas, Paweł Klytta) i brązowym RMKS I Rybnik (Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz, Kamil Huwer, Bartłomiej Musiolik ). W turnieju drużynowym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik (Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Antonina Korduła, Beata Błachut) pokonując 45:38 Muszkieter Gliwice (Emilia Korkus, Anna Wieczorek, Aleksandra Zachorowska, Patrycja Ryś). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek Piast Gliwice (Ewa Kawencka, Karolina Staszulonek, Klara Majgier, Bernadeta Majgier).