Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchar Polski juniorów w szpadach – Rybnik 2019 - wyniki

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku 2-3 listopada była areną zmagań ostatniego w sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 203 zawodniczek i zawodników z Polski, Słowacji, Litwy i Słowenii. Zarówno sobotni turniej szpadzistów jak i niedzielny szpadzistek był pełen niespodzianek.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył Bartłomiej Szurlej (KS Szpada Wrocław) pokonując w walce finałowej 15:8 Jakuba Cieślika (PKSzerm Warszawa). Na trzecich miejscach podium stanęli Rybniczanie Kamil Huwer i Wiktor Wałach obaj (RMKS Rybnik). Na miejscu siódmym rywalizację zakończył kolejny reprezentant naszego regionu Jan Kardaszewicz (Piasta Gliwice).

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Barbara Brych (AZS AWF Kraków) pokonując po bardzo emocjonującej walce finałowej 15:14 Zofię Janelli (KS Szpada Wrocław). Na najniższym stopniu podium stanęły, tak jak w rywalizacji szpadzistów, reprezentantki śląskich klubów Alicja Klasik (RMKS Rybnik) oraz Michalina Kobylnicka (Piast Gliwice). W finałowej ósemce znalazły się jeszcze kolejne reprezentantki ze Śląska: na miejscu piątym Anna Musiał (Pałac Młodzieży Katowice), siódmym i ósmym Anna Wieczorek i Emilia Korkus obie (Muszkieter Gliwice).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. SZURLEJ Bartłomiej (KS Szpada Wrocław)
2. CIEŚLIK Jakub (PKSzerm Warszawa)
3. HUWER Kamil (RMKS Rybnik)
3. WAŁACH Wiktor (RMKS Rybnik)
5. NOGANOWICZ Karol (WKS Kolejarz Wrocław)
6. ZBIERADA Bartłomiej (PKSzerm Warszawa)
7. KARDASZEWICZ Jan (Piast Gliwice)
8. RUTZ Stanisław (KS Szpada Wrocław)

Startowało: 111 szpadzistów.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. BRYCH Barbara (AZS AWF Kraków)
2. JANELLI Zofia (KS Szpada Wrocław)
3. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. KOBYLNICKA Michalina (Piast Gliwice)
5. MUSIAŁ Anna (Pałac Młodzieży Katowice)
6. PIOTROWSKA Aleksandra (AZS AWF Kraków)
7. WIECZOREK Anna (Muszkieter Gliwice)
8. KORKUS Emilia (Muszkieter Gliwice)

Startowało: 92 szpadzistek.

 

Wyniki szczegółowe: