Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadach – Rybnik 2018 – wyniki

W miniony weekend 21-22 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 62 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek nie obyło się bez niespodzianek, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice), srebrny medal przypadł Maji Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), a medale brązowe wywalczyły Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Anna Tatoj (AZS AWF Katowice).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice walcząca w składzie: Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Patrycja Ryś, Zuzanna Weisner, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Karolina Roner ), a medal brązowy drużyna RMKS Rybnik (Alicja Klasik, Antonina Korduła, Oliwia Mężyk, Maja Wuzik).

Niedzielny turniej szpadzistów przebiegł pod dyktando zawodników Piasta Gliwice, indywidualnie złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Rzyczniak pokonując w walce finałowej Macieja Muchę (obaj Piast Gliwice). Medale brązowe przypadły Jakubowi Kurkowi (UKS Trójka Radlin) i Kamilowi Olejniczakowi (Piast Gliwice).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów Piasta Gliwice (Maciej Mucha, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski), ze srebrnym medalem powrócił z mistrzostw zespół szpadzistów UKS Trójka Radlin (Jakub Kurek, Paweł Spandel, Jakób Szóstek, Jakub Chrzanowski), a z brązowego medalu cieszył się zespół szpadzistów RMKS Rybnik (Krzysztof Bezuch, Augustyn Kapias, Antoni Ścibich, Bartosz Woźniak).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE
2. MUCHA Maciej PIAST GLIWICE
3. KUREK Jakub UKS TRÓJKA RADLIN
3. OLEJNICZAK Kamil PIAST GLIWICE
5. KLYTTA Paweł PIAST GLIWICE
6. SPANDEL Paweł UKS TRÓJKA RADLIN
7. PARAFINIUK Łukasz KMICIC CZĘSTOCHOWA
8. WESOŁOWSKI Mikołaj PIAST GLIWICE

Startowało 28 szpadzistów.

Szpada kobiet:

1. KORKUS Emilia MUSZKIETER GLIWICE
2. OSADNIK Maja UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
3. KLASIK Alicja RMKS RYBNIK
3. TATOJ Anna AZS AWF KATOWICE
5. JAROSZEK Emilia PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
6. ADAMSKA Martyna BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
7. PORWOŁ Liliana UKS TRÓJKA RADLIN
8. KOZDĘBA Weronika MUSZKIETER GLIWICE

Startowały 34 szpadzistki.

Drużynowo - Szpada mężczyzn:

1. PIAST I GLIWICE
2. UKS TRÓJKA RADLIN
3. RMKS RYBNIK
4. KMICIC CZĘSTOCHOWA
5. PIAST II GLIWICE
6. GÓRNIK RADLIN
7. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Startowało 7 drużyn.

Drużynowo - Szpada kobiet:

1. MUSZKIETER GLIWICE
2. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
3. RMKS RYBNIK
4. UKS TRÓJKA RADLIN
5. BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
6. PIAST GLIWICE
7. GÓRNIK RADLIN
8. UKS ZAWISZA KATOWICE

Startowało 8 drużyn.

MSl ml rybnik 2018 01MSl ml rybnik 2018 02MSl ml rybnik 2018 03MSl ml rybnik 2018 04

Wyniki szczegółowe

Gratulacje!