95lat

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy – Budapeszt 2023

         Z czterema medalami wraca reprezentacja Polski z Młodzieżowych Mistrzostw Europy , które rozegrane zostały w Budapeszcie. Trzy z nich zdobyły przedstawicielki śląskich klubów.

        Dwa medale w kolorze brązowym zostały wywalczone w rywalizacji indywidualnej Młodzieżowych Mistrzostw Europy przez szpadzistkę Alicję Klasik z RMKS Rybnik i szablistkę Zuzannę Cieślar z ZKS Sosnowiec.
W całym turnieju obie zawodniczki walczyły fantastycznie, walki w eliminacji grupowej zakończyły z kompletem zwycięstw. W walkach pucharowych radziły sobie znakomicie wygrywając z kolejnymi rywalkami i dopiero w walkach półfinałowych musiały uznać wyższość przeciwniczek.
Trzecie miejsce, brązowe medale i miejsca na najniższym stopniu podium!

 

       Natomiast trzeci medal został zdobyty w rywalizacji drużynowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Srebrny medal oraz tytuł wicemistrzyni Europy wywalczyła wraz z koleżankami z reprezentacji Alicja Klasik. Oprócz szpadzistki z Rybnika w skład Polskiej drużyny narodowej wchodziły - Gloria Klughardt, Barbara Brych i Zofia Janelli. Polki w drodze do finału walczyły znakomicie, pewnie pokonując kolejne reprezentacje. Dopiero w finale po bardzo wyrównanym meczu przegrały z Francuzkami, stając na niższym stopniu podium i ciesząc się z wywalczonego tytułu i medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy!

 

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.